Turbiny wiatrowe jak litery

Turbiny wiatrowe jak wielkie litery. Na nich wieże widokowe.

Turbiny wiatrowe jak litery. Odważny projekt przedstawiony przez Michiela Cornelissena powstał w ramach międzynarodowego konkursu Prototype 2030. Celem konkursu jest poszukiwanie nowych możliwości polepszenia jakości życia w przyszłości poprzez modernizowanie i usprawnianie obecnie istniejących rozwiązań.  Projektant poprzez swój projekt nazwany „Windwords” zadaje pytanie: „Skoro turbiny wiatrowe są jednym z największych błogosławieństw naszych czasów, czemu nie nadamy im odpowiedniego wyglądu”.

Turbiny wiatrowe to jedno z najbardziej obiecujących i powszechnych źródeł energii odnawialnej, z których korzysta się obecnie na całym świecie. Zakłada się, że do 2050 roku, energia pozyskiwana z wiatru pozwoli zredukować światową emisję dwutlenku węgla nawet o 50%.  Niestety nie jest to alternatywa pozbawiona wad. Przeciwnicy turbin wiatrowych zarzucają im industrializację terenów wiejskich, a także niszczenie naturalnego krajobrazu. Projektant Michiel Cornelissen , który wziął udział w międzynarodowym konkursie Prototype 2030 postanowił odmienić wizerunek turbin wiatrowych zmieniając je w litery tworzące olbrzymi napis.

Według wyróżnionego w konkursie projektu nazwanego „Windwords”, wiatraki miałyby zostać wzbogacone z dodatkowe elementy, które sprawią, że turbiny będą wyglądać jak kilkudziesięciometrowe litery, które razem stworzą olbrzymi napis „Future”, czyli „Przyszłość”. Na dobudowanych do trzonu turbin ramionach mogą również powstać tarasy widokowe, które dodadzą elektrowniom wiatrowym dodatkowych funkcji społecznych. Inspiracją do stworzenia projektu „Windwords” był słynny napis „Hollywood” znajdujący się na wzgórzach Los Angeles.

Interesują Cię inne tematy związane z ekologią i designem? Kliknij tutaj! 

źródło: https://www.prototype2030.org