Biokominek, którego design opracowali projektanci biura Christian + Jade

Tutaj liczył się dobry design, biokominek od Christian + Jade

Gathering Heat to biokominek, którego nowoczesny design to zasługa projektantów biura Christian + Jade. Gadżet ma skromny wygląd i można go ustawić niemal wszędzie.

Biokominek autorstwa Christian + Jade swym wyglądem przypomina małe ognisko. W ten sposób projektanci odwołali się do pierwotnego instynktu człowieka, który już tysiące lat temu spędzał wieczory właśnie przy ogniu. 

Urządzenie składa się z zaokrąglonej komory do przechowywania paliwa oraz spalania. Ten fragment ma symbolizować kłody wrzucone do paleniska. W połowie komora została „przerwana” ciemną, szklaną płytą, której kształt przywodzi na myśl płomień ogniska. Całość ustawiono na podstawie wykonanej z kamienia i specjalnie impregnowanej trawy. Te ostatnie materiały pełnią dodatkową funkcję stabilizującą oraz zabezpieczającą płomień.

Biokominek to designerski gadżet, który robi wrażenie nawet, kiedy nie jest uruchomiony. Projektanci proponują tutaj dwa tryby. W pierwszym płomień ustawiony jest do centralnej części pomieszczenia. Drugi tryb jest bardziej dyskretny, wtedy płomień ukryty jest za szklaną taflą, a pokój wypełnia jedynie delikatna poświata ognia.design biokominek


Gadżet został zaprojektowany na wystawę „The Circle” promującą 10-lecie marki Dutch Invertuals. Wystawa podkreśla cykl życia, jego płynność i pewną schematyczność. Biokominek jako źródło ciepła wprost odwołuje się do trybu życia naszych przodków.

Czytaj więcej: Ceramika | Lampa | Minimalizm

 

fot. Christian + Jade (christianandjade.com)