U-City Residence, kameralne osiedle w Warszawie projektu światowej sławy studia architektonicznego

Osiedle U-City Residence zbudowane zostało na terenie warszawskiej dzielnicy Ursus-Gołąbki. To nowa inwestycja dewelopera ACCIONA, który do przygotowania projektu architektonicznego zaprosił cenione biuro Kuryłowicz & Associates. W efekcie powstało sześć białych budynków zatopionych w zieleni.

Osiedle znajduje się w Ursusie. To dzielnica Warszawy, która w ostatnich latach ulega intensywnej rozbudowie. W kontrze do gęstej zabudowy części dzielnicy Ursusa – Szamoty jest inna część dzielnicy, czyli Ursus-Gołąbki, charakteryzująca się kameralną zabudową budynków willowych i wszechobecną zielenią. To właśnie tutaj przy ulicy Henryka Brodatego 10 powstało osiedle.

Architekci zaprojektowali sześć niskich budynków, w których powstały mieszkania liczące od dwóch do czterech pokoi. Zdecydowana większość mieszkań ma loggie lub balkony. Te, które położone zostały na parterze dysponują ogrodami, a położone najwyżej – przestronnymi tarasami. Mieszkania mają zróżnicowaną powierzchnię, od 35 do 70 m kw. Całość zamknięta została w minimalistycznych bryłach o białej elewacji. To dobra opcja dla tych, którzy chcą odpocząć od zgiełku i hałasu centrum miasta oraz mają świadomość wysokiej jakości architektury.

Przy realizacji niniejszego projektu szukaliśmy rozwiązania i lokalizacji, które zaoferuje przyszłym właścicielom nową jakość, którą ma w sobie dzielnica Ursus-Gołąbki. Ta część miasta jest bardzo dobrze skomunikowana z centrum oraz z bardzo dobrą infrastrukturą, a jednocześnie pozostającą w ciągłym rozwoju i charakteryzującą się niską, kameralną zabudową w otoczeniu zieleni. Wiedzieliśmy, że nasz projekt z jednej strony ma wnieść powiew świeżego powietrza do dzielnicy, z drugiej strony jednak nie naruszać kameralnego charakteru Gołąbek. I tak właśnie powstała perełka na mapie Ursusa – U-City Residence – powiedziała Katarzyna Unold, Dyrektorka Zarządzająca w Acciona.

Dobra lokalizacja, architektura oraz otoczenie zieleni to mocne strony tej inwestycji budujące komfort i poczucie prywatności dla przyszłych mieszkańców. Minimalistyczne, kubikowe bryły dobrze kontrastują na tle otoczenia zieleni a duże okna sprawiają, że mieszkania są dobrze doświetlone. 

Postawiliśmy na stylowy minimalizm oraz nieskomplikowane, geometryczne formy. Czysta i prosta forma budynków ma jeszcze jedną ukrytą zaletę – genialnie komponuje się z naturą, zielenią i jest rozwiązaniem ponadczasowym  – tłumaczy Marek Kuryłowicz, Prezes Zarządu w Kuryłowicz & Associates. 


Przyglądając się architekturze inwestycji dewelopera można zauważyć pewne prawidłowości, dobra lokalizacji inwestycji i funkcjonalna architektura, które z czasem nabiera wartości. Widzimy także jak dużą wagę przykłada się do rozwiązań dających mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa, komfortu i wysokiej jakości mieszkania w realizacjach. W ramach inwestycji są jeszcze dostępne ostatnie metraże.

Więcej informacji o inwestycji znajdziecie na oficjalnej stronie ucityresidence.pl, stronie dewelopera acciona-nieruchomosci.pl oraz fanpage na Facebooku klikając TUTAJ.

Czytaj też: Osiedle | Warszawa | Minimalizm | Kuryłowicz | whiteMAD na Instagramie

źródło: ACCIONA

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły