Ubierz Słupka. Rodzinna akcja w Gdyni z okazji Dnia Dziecka.

Wielkimi krokami zbliża się święto najmłodszych – Dzień Dziecka. Z tej okazji Gdynia Rodzinna zaprasza do udziału w zabawie „Ubierz Słupka, czyli akcja na Dzień Dziecka”, która z pewnością pobudzi kreatywność, a miejska przestrzeń stanie się jeszcze bardziej kolorowa i radosna! 

Gdynia rodzinna poszukuje 300 chętnych rodzin do udziału w niezwykłej i zdystansowanej zabawie artystycznej pod tytułem „Ubierz Słupka, czyli akcja na Dzień Dziecka”. Już ponad 100 słupkówzostało „zaadoptowanych” – kolejne 200 czeka na nowe wdzianka! Celem akcji jest zaangażowanie całych rodzin w upiększanie naszego miasta oraz wywołanie uśmiechu na twarzach dzieci oraz mieszkańców.


“Drogie dzieci, wielkimi krokami zbliża się wasze święto. Zrobimy wszystko, aby jak co roku, pierwszy czerwca był dniem kolorowym,  pełnym uśmiechu i oczywiście bezpiecznym. Zapraszamy do udziału w plenerowej zabawie „Ubierz Pana Słupka, czyli akcja na Dzień Dziecka”. Wspólnie, choć zachowaniem dystansu, wystroimy słupki znajdujące się przy ulicy Świętojańskiej i na Placu Kaszubskim. Już dziś możecie wraz z rodzicami planować i przygotowywać wyjątkowe kreacje, a także wymyślić imię dla waszego słupka. Zapewniam, że będziecie się przy tym doskonale bawić, a efekty zachwycą nas wszystkich. Do zobaczenia!” – mówi prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

Jak zgłosić się do zabawy? 

  • Zgłaszacie się do projektu – przez formularz na evenea.pl – poszukujemy łącznie 300 rodzin!
  • Dostajecie swój słupek i wytyczne (zasady, wymiary, dokładną informację jakie materiały można zastosować do uszycia, wydziergania, wycięcia, sklejenia ubranka dla swojego słupka). Ubranka muszą dać się łatwo założyć i łatwo zdjąć. Nie mogą też zostać na słupkach plamy i ślady naszego szaleństwa.
  • W domach projektujecie ubranka dla słupka. Projekty graficzne przesyłacie na adres rodzina@gdynia.pl– to ważne i potrzebne do dokumentacji i zatwierdzenia zaproponowanych materiałów.
  • Wspólnie w domach wykonujecie ubranko dla słupka. Wiemy, że to pracochłonne zadanie, dlatego macie na to aż 19 dni!
  • Nadajecie słupkowi imię! To bardzo ważne zadanie.
  • 31 maja – w niedzielę – macie cały dzień na ubranie swojego słupka tak, by był gotowy na 1 czerwca czyli Dzień Dziecka!

Na Facebooku Gdynia Rodzinna na bieżąco publikowane są inspiracje, które pomogą w projektowaniu i wykonaniu ubranek. Znajdują się tu również filmiki instruktażowe pokazujące, jak wykonać przykładowe ubranko. Wsparciem merytorycznym i opieką artystyczną nad projektantami zajmie się Aleksandra Bankowska z Halo Kultura. Dzień Dziecka w Gdyni z pewnością będzie kolorowy i wesoły, a ulica Świętojańska i plac Kaszubski będą wyglądać fantastycznie!

Czytaj też: Gdynia | Polska | Dzieci | Wydarzenia  | Miasto

 

źródło: www.Gdynia.pl
tekst: Weronika Rozbicka

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły