Virtus Studio zaprasza na spotkanie o elewacjach domów jednorodzinnych

Virtus Studio zaprasza na kolejne spotkanie online z cyklu Elewacje i Dachy. Tematem przewodnim Elewacje domów jednorodzinnych – Dom Wtopiony w Las. Wydarzenie odbędzie się 18 lutego o godzinie 10.

Domy jednorodzinne to tematyka projektów w której wyspecjalizowało się Z3Z ARCHITEKCI i dzięki niej zyskało popularność zarówno w kraju jak i za granicą. Projektanci pracowni za cel stawiają sobie aby kompozycja brył wynikała z układu funkcjonalnego i potrzeb inwestora a także funkcjonowania budynku. Użycie materiałów elewacyjnych nie powinno być przypadkowe w rozumieniu logiki systemu tworzenia bryły. Obmyślanie idei funkcjonowania, kompozycja brył czy też dobór materiałach elewacyjnych to kwestie, które przeważają w trakcie projektowania domów.

Dobrym przykładem obrazującym sposób projektowania pracowni jest Dom Wtopiony w Las. Zastosowanie na pozór obcego dla naturalnego krajobrazu materiału jakim jest blacha było strzałem w dziesiątkę. Z początku trudno było przypuszczać, że aż tak dobrze będzie komponował się z otaczającą go przyrodą.  Elewacja i bryła budynku sprawia wrażenie jakby przynależała do tego miejsca od dawna, mimo swojej śmiałej formy.

Virtus Studio

Gościem specjalnym najbliższego spotkania będzie architekt, założyciel pracowni Z3Z ARCHITEKCI Mateusz Zajkowski, który opowie o elewacjach domów jednorodzinnych oraz wyjątkowym projekcie “Dom wtopiony w las”.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, wystarczy wcześniej wypełnić krótki formularz rejestracyjny, który znajdziecie klikając TUTAJ. Magazyn whiteMAD jest patronem medialnym wydarzenia.