Vovo Glasses for Tre Product: proste i piękne szklane naczynia od Ewy Hiller

Ewa Hiller studiuje Wzornictwo w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zaprojektowała zestaw minimalistycznych naczyń ze szkła, w których można podawać posiłki i przy tym świetnie się bawić.

Inspirację do powstania szklanych brył projektantka czerpała z geometrycznych form. Młoda projektantka zwróciła uwagę na objętość naczyń, w których z powodzeniem można podawać posiłki. Wszystkie walce w komplecie mają taką samą pojemność i mieszczą zawartość stożków. Te ostatnie zostały tak zaprojektowane, aby stworzyć możliwość zabawy – użytkownicy naczyń mogą przekładać stożki i tworzyć własne kompozycje z kształtów i kolorów.

Lubię ufać oku, dużo przy tym rysuję i robię modele dobierając proporcje. Dlatego ten projekt uważam za realizację po części rzeźbiarską – mówi Ewa Hiller.

Powstałe kompozycje mogą zarówno chronić, jak i eksponować produkty spożywcze lub inne drobne przedmioty. Zestaw Vovo jest tutaj wszechstronny, a projektantka nie narzuca, co dokładnie można w naczyniach przechowywać. Każda szklanka ma inną średnicę, jednak ich objętość wynosi 300 ml. Dokładnie taką objętość mają też stożki. W sumie zestaw Vovo Glasses składa się z 6 sztuk naczyń w różnych wariantach kolorystycznych.

Ewa Hiller studiowała Wzornictwo, Historię Sztuki i Bohemistykę na warszawskich uczelniach oraz na University of Ostrava oraz University of Design Schwäbisch Gmünd. Projektując uwielbia sięgać po specjalistyczną wiedzę między innymi w dziedzinie grzybów, dzikich roślin jadalnych, recyklingu, fotografii czy ceramiki. Stworzyła kilka projektów dla instytucji kultury, między innymi: MSN, Muzeum Warszawskiej Pragi i SCEK. Jest laureatką konkursów “Młodzi na start” i “Generator Innowacji”,  a projekty jej autorstwa można było zobaczyć w ramach licznych wydarzeń , w tym: na Gdynia Design Days, Łódź Design Festival, Wawa Design, Maison & Objet, Stockholm furniture and light fair, WantedDesign na NYCxDESIGN.

Zdjęcia niżej wykonała Urszula Domańska: