VOX na targach Meble Polska. Dom to wolność.

Dom to wolność, a wolność to możliwość wyboru – pod takim hasłem marka VOX przygotowała swoją ekspozycję na targach Meble Polska i Arena Design. Ostatni tydzień lutego był w Poznaniu czasem premier oryginalnych pomysłów na urządzanie domów i mieszkań.

Tegoroczne targi Meble Polska i Arena Design marka VOX rozpoczęła mocnym akcentem: już pierwszego dnia ogłoszono wyniki konkursu Top Design Award, w którym kolekcja Ribbon projektu Joanny Leciejewskiej została nagrodzona w kategorii przestrzeni domowej. Jury konkursu, podobnie jak wcześniej jurorzy plebiscytu Dobry Wzór oraz Must Have, doceniło niezwykłą formę oraz wykonanie stojące za jedną z najważniejszych premier VOX z 2019 roku.

Wybierz sobie dom
Przygotowane na ten rok nowości można było obejrzeć w samym sercu Międzynarodowych Targów Poznańskich – w Pawilonie dedykowanym wyłącznie marce VOX. Przestrzeń ekspozycji wypełniło siedem „domków” – całościowych aranżacji wnętrz, które przygotowano wyłącznie w oparciu o produkty z oferty VOX. Wolność wyboru, przestrzenie wspólne, miejsca wyciszenia, natura, harmonia – to hasła, które przyświecały marce przy tworzeniu aranżacji. Dzięki temu każdy zwiedzający mógł odnaleźć pasujące do siebie wnętrze.
Nie istnieje jeden sposób na piękny dom. Dlatego w VOX od lat pracujemy nad rozwiązaniami ułatwiającymi tworzenie osobistych wnętrz, dopasowanych do potrzeb domowników. W Pawilonie VOX zaprezentowaliśmy przekrój możliwości, które dają nasze produkty. Wszystko po to, by każdy mógł żyć i mieszkać po swojemu – podsumowuje Julita Mańczak, PR Manager VOX.


Całe wnętrze z VOX
W Pawilonie VOX pokazywano zarówno znane już produkty, często w innej odsłonie albo w odświeżonych wykończeniach, jak i premierowe rozwiązania. Obok całkiem nowych wzorów ścian dekoracyjnych Kerradeco czy okładzin elewacyjnych Kerrafront, można było zobaczyć także nową podłogę Rigio, która dzięki twardemu rdzeniowi z włóknem mineralnym ma zwiększoną odporność na uszkodzenia.

Ciekawie prezentowały się także aranżacje drzwi, które pokazano w niestandardowych wariantach. Marka zaprezentowała na ekspozycji drzwi przesuwne Foresta w kasecie i Fresto chowane w ścianie. Uwagę przyciągały też drzwi pokryte specjalną folią, dzięki której można je pomalować na dowolne kolory i twórczo dostosować do wnętrza. Hitem mediów społecznościowych okazały się nowe wzory ścian dekoracyjnych Kerradeco. Od pastelowych kolorów z delikatnymi fakturami z kolekcji Unicolour, przez te przypominające tkaninę i drewno, aż po bardziej ekstrawaganckie wzory stylistyką nawiązujące do lat 60. XX wieku – wszystkie potem można było odnaleźć w licznych relacjach na Instagramie i Facebooku.

Oczywiście na targach nie zabrakło doskonale zaprojektowanych mebli. Oprócz kolekcji Ribbon, która była obecna na kilku wystawach w ramach Areny Design, w Pawilonie VOX można było obejrzeć i przetestować np. wielofunkcyjną sofę Slide z przesuwnymi siedziskami czy wygodne łóżko Harmonic z tapicerowanym zagłówkiem – to pierwsze takie łóżko w ofercie. Już na wejściu do pawilonu zwiedzających witał nowy, rozkładany fotel Fint z wygodnym podnóżkiem. Prosta, lekka forma i możliwość regulowania kąta nachylenia fotela wyróżnia ten projekt. Cały pawilon urządzono nowym systemem mebli Creative projektu Marty Krupińskiej, który do oferty VOX trafi w drugiej połowie roku. Mimo zakończenia targów Pawilon żył jeszcze przez tydzień – na jego terenie prowadzono bowiem badania focusowe nowych produktów.

Wirtualna rzeczywistość dla każdego

Centrum pawilonu stanowiła strefa VOXBOX. To nowatorskie narzędzie do aranżowania domowych przestrzeni, które pozwala w prosty sposób urządzić całe wnętrze z poziomu domowego komputera. Co więcej – odwiedzając salon VOX, dzięki wykorzystaniu technologii wirtualnej rzeczywistości (VR), można przespacerować się po urządzonym przez siebie pomieszczeniu.

Okulary VR połączone z VOXBOXem były chętnie wykorzystywane przez odwiedzających targi. Dla wielu naszych gości był to pierwszy spacer w wirtualnej rzeczywistości, a efekty które widzieli zarówno w okularach, jak i na ekranie robiły na nich wrażenie. Bo VOXBOX nie tylko pomaga aranżować, ale też „doświadczać” wnętrza, w którym zamieszkamy. Dzięki synchronizacji z naszym e-sklepem klient już podczas projektowania widzi listę produktów wykorzystanych we wnętrzu i może złożyć zamówienie, zamieniając wizję w rzeczywistość – mówi Maciej Syroczyński, który odpowiada za rozwój projektu VOXBOX.

O znaczeniu wirtualnej rzeczywistości w procesach zakupowych mówił na scenie Areny Design Artur Kurasiński. Firma VOX zaprosiła eksperta w dziedzinie nowych technologii i biznesu, by opowiedział gościom o tym, jak marki na całym świecie wykorzystują technologię VR, odpowiadając w ten sposób na potrzeby współczesnego konsumenta.

Wirtualna rzeczywistość jest naprawdę potężnym doznaniem. Dzięki bodźcom jakie są nam dostarczane zanurzamy się w środowisku, które kreujemy za pomocą technologii. VR jest w stanie wyzwolić w nas emocje i doznania, których nie dostarczy nam książka czy film – podkreślał ekspert w swoim wykładzie „Ekonomia doświadczeń i projektowanie – VR jako odpowiedź na potrzeby współczesnego konsumenta”.

W tym kontekście narzędzia takie jak VOXBOX nie tylko wspierają klientów w procesie zakupowym, ale przede wszystkim pozwalają w pełni przekonać się, czy podjęte decyzje są trafione. Nie mamy tylko wizualizacji albo rysunku, ale przestrzeń, w którą możemy wejść i z którą możemy namacalnie obcować.

Na targach pokazano też koncepcję Biblioteki Materiałów, która ma uzupełniać cyfrowe narzędzie do planowania. To nowa strefa, która ma na stałe zagościć w salonach VOX w najbliższych miesiącach. Obszerna baza tkanin, płyt meblowych, okładzin ściennych, podłóg czy listew będzie pomocą dla klientów w przygotowywaniu zestawienia faktur i kolorów jakie wybiorą do swojego domu.

Zobacz również: Meble | Wystawa | Technologia

 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły