W centrum Poznania zbudują nowoczesny kompleks dla seniorów. Prace ruszą w lipcu

To będzie największy w Polsce kompleks dla seniorów. Położony w centrum Poznania kompleks dawnego szpitala zmieni się w nowoczesne centrum zdrowia.

Inwestycja obejmuje remont i budowę nowych obiektów w centrum Poznania, które położone są na terenie dawnego szpitala przy ul. Szkolnej i Koziej. Inwestor, spółka Orpea Polska właśnie otrzymał pozwolenie na budowę. Będzie to największy w Polsce kompleks dla seniorów.

Dawny szpital zajmował ponad hektar ziemi położonej w bezpośrednim sąsiedztwie Starego Rynku w Poznaniu i obejmował położony przy ulicy Szkolnej główny gmach wraz z kilkoma pobliskimi budynkami. Teren inwestycji obejmuje willę Hipolita Cegielskiego z 1861 r. oraz skrzydło dawnego klasztoru Karmelitanek, które obecnie znajduje się pod ochroną konserwatora zabytków.

Cały ten kompleks w 2016 r. miasto sprzedało firmie Orpea Polska za blisko 40 mln zł. Inwestor prowadzi największą w Europie sieć domów opieki i klinik rehabilitacyjnych. Kompleks, który powstanie w Poznaniu będzie największym tego typu w Polsce.

Po zakończeniu prac w budynku dawnego szpitala działać będzie dom seniora z opieką całodobową i możliwością pobytu dziennego. Część mieszkalna pacjentów stworzona zostanie w dawnej willi i klasztorze. W ramach inwestycji powstanie też nowy budynek, w którym działać będzie klinika rehabilitacyjna. Ten ostatni budynek znajdzie się przy ul. Koziej.

Ciekawostką jest planowany teren zielony, który powstanie na dziedzińcu. Będzie mieć charakter parku i korzystać z niego będą mogli nie tylko podopieczni placówki, ale też wszyscy poznaniacy. Kompleks w sumie będzie dysponować 166 miejscami.

wiz. Orpea Polska