Piotr Bratosiewicz, Iran, 2021

„W drodze do każdego kraju świata” – wystawa fotografii Piotra Bratosiewicza

W dniach 12-14 kwietnia w Hotelu Warszawa odbędzie się wystawa fotografii Piotra Bratosiewicza, która zbiera podróżnicze historie z ponad 30 krajów świata.

Piotr Bratosiewicz – podróżnik i fotograf, autor projektu Collecting Stamps, którego celem jest odwiedzenie wszystkich 193 państw świata. W wieku zaledwie 33 lat, odwiedził już ponad 130 krajów. W poszukiwaniu unikatowych ujęć i samego siebie, przebył setki tysięcy kilometrów po Ameryce Południowej, Ameryce Północnej, Afryce, Azji, Europie i Australii. Jednym z głównych elementów każdego jego wyjazdu jest fotografia. To ona często determinuje przebieg i plan trasy, gdziekolwiek by się nie wybierał. Szukanie miejsc i ludzi do sfotografowania, zarówno tych znanych i oczywistych, jak i tych zupełnie nieodkrytych, jest jego pasją.

Już w dniach od 12 do 14 kwietnia wybrane prace z jego podróży będzie można zobaczyć podczas wyjątkowej wystawy „W drodze do każdego kraju świata”, która odbędzie się we wnętrzach Hotelu Warszawa. Będzie to niesamowita okazja do odkrycia najdalszych zakątków świata przedstawionych w kadrach ponad 50 fotografii z 30 różnych krajów. Wystawa została podzielona na dwie części – „ART” i „TRAVEL”. ART to seria 20 prac przedstawiających obrazy abstrakcyjne i surrealistyczne, pełne minimalizmu, symetrii i estetyki bliskiej sercu autora. Sekcja TRAVEL skupia się na zdjęciach reportersko-podróżniczych, z których każde kryje za sobą unikatową historię.


Informacje o wystawie:

„W drodze do każdego kraju świata” – wystawa fotografii podróżniczej Piotra Bratosiewicza.

Wstęp wolny

12-14 kwietnia 2024; 11:00-19:00

Hotel Warszawa, wejście od ul. Świętokrzyskiej

źródło: materiały prasowe

Czytaj też: Kultura | Podróże | Wydarzenia  | Ciekawostki | Warszawa | whiteMAD na Instagramie