W Gdańsku powstaje futurystyczne oceanarium. Zobaczcie film!

Znamy już inwestora i konkretne daty. Inwestorem gdańskiego Nautilusa zostanie Premiowy Fundusz Inwestycyjny Future z Wrocławia. Inwestycja kosztować będzie 450 milionów, a jej budowa zakończy się w 2022 roku. 

Oceanarium Nautilus w Gdańsku będzie największym tego typu obiektem w Polsce i jednym z największych na świecie. Na powierzchni niemal 4 hektarów powstaną 3 niesamowite realizacje.

W pierwszym etapie powstanie gmach Oceanarium, w którym będziemy mogli podziwiać egzotyczne gatunki zwierząt i roślin z całego świata. Etap drugi to Egzotyczna Laguna, która będzie oferować kąpiele słoneczne przez 365 dni w roku. W tym samym etapie powstanie Centrum Nauki i Edukacji wyposażone między innymi w strefy multimedialne 5D, pasaże handlowe i gastronomiczne oraz czterogwiazdkowy hotel. Ostatni etap do dostosowanie otoczenia do potrzeb handlu i usług, a także usprawnienie okolicznej infrastruktury. Łącznie inwestycja pochłonie 450 milionów złotych, które w części zostaną sfinansowane w ramach Partnerstwa Publiczno-Prywatnego. Jak mówi Andrzej Bojanowski, prezes Areny Gdańsk

Inwestycja będzie jednym z największych przedsięwzięć o charakterze Partnerstwa Publiczno-Prywatnego realizowanych w Polsce

Na stronie inwestora możemy przeczytać, że inwestycja jest doskonałą odpowiedzią na obecne potrzeby turystyczne, rozrywkowe i edukacyjne. To obiekt, który szybko stanie się nowym silnikiem turystycznym miasta i największą atrakcją turystyczną polskiego wybrzeża.