nowości Umage
Lampa Eos Red

W kolorach siła! Jesienne nowości od marki Umage

Projektanci marki Umage przygotowali nowości do wnętrz. To świetnie zaprojektowane przedmioty o ponadczasowym designie. Duńczycy stawiają na kolory i podpowiadają, jak efektownie odświeżyć wygląd naszych mieszkań.

Wśród propozycji Umage znajdziemy zarówno nowe wersje znanych już wzorów, jak i całkiem świeże projekty. Hasło przewodnie? Kolor! Wyrazisty, przykuwający uwagę, niekiedy zaskakujący. Jest oprawą dla światła, nadaje jeszcze większą miękkość tapicerowanym meblom. Wyróżnia przedmiot, a jednocześnie pomaga użytkownikowi zgrabnie włączyć go w dowolną aranżację.

Dama w czerwieni leci na Saturna 

Silną grupę wśród nowości Umage stanowią projekty oświetlenia. Największym zaskoczeniem kolorystycznym są słynne lampy Eos z prawdziwych piór. Dotąd znane w wersji białej i kilku odcieniach pastelowych, zyskały teraz siostry w nasyconej, wyrazistej czerwieni. Jest to zaskakująca – i niezwykle piękna – wersja tego projektu, kojarzonego dotąd z delikatnymi barwami. Lampa Silvia, złożona z listków czy też płatków, produkowana już od kilku lat w rożnych rozmiarach i barwach, pojawia się w wersji szarej. Najsilniejszą reprezentację ma czerń; w tym kolorze marka proponuje eleganckie lampy Asteria (w wersji sufitowej, podłogowej i stołowej), Clava Dine Wood z drewnianych „szczebelków”, wysmukłą, także wykonana z drewna Chimes Tall (tu obok wersji black oak pojawia się jeszcze dark oak) oraz absolutną nowość – Cassini. Ta ostatnia, zgodnie z imieniem zapożyczonym od sondy badającej pierścienie Saturna, łączy w sobie nowoczesne rozwiązania techniczne z efemerycznym wdziękiem, jaki dają dwa pierścienie (właśnie!) światła w oprawie kosmicznej czerni. Kolekcję oświetlenia zamyka kinkiet Eos Up mini, w klasycznym dla tego wzoru kolorze białym, ale w nowym rozmiarze. Wszystkie te lampy, jeśli wliczyć różne ich rozmiary, dają w sumie aż osiemnaście nowych propozycji!

nowości Umage
Lampa wisząca Chimes Tall

Ciemno, ale nie ponuro

Świeżych propozycji meblarskich dostajemy aż trzynaście – i jest to liczba szczęśliwa. Tapicerowane krzesło Time Flies zyskało wersje w dwóch odcieniach szarości oraz piaskowym. Szary jest także nowy pomysł Umage – Felt Trays, pudełka na przeróżne „przydasie”. Komoda Treasures pojawia się z frontem w kolorze drewna orzechowego i w wersji z potrójnymi drzwiczkami. Dalej jest już tylko czerń… Mebel Audacious (występujący w trzech formach: komody, nocnej szafki, stolika pod odbiornik TV) ma czarne „harmonijkowe” zamknięcie. Fotele The Reader i The Conversation Piece także kuszą czarną tapicerką. Barwa ta pojawia się również na szufladce, w którą wyposażone jest lustro One More Look. Zastosowana „punktowo” w wystroju wnętrz czerń jest teraz bardzo modna: wydobywa wszystkie niuanse i smaczki aranżacji, zwiększa siłę innych kolorów, ale nie nadaje całości zbyt poważnego, „ciężkiego” charakteru. Umage idzie zatem z duchem czasu!

Wyłącznym dystrybutorem marki Umage na Polskę jest sklep Pufa Design (www.pufadesign.pl).   Showroom Pufa Design mieści się w Kołobrzegu przy ul. Bałtyckiej 31.

Czytaj więcej: Pufa Design | Lampa | Wnętrza | Pantone | Meble

źródło: materiały prasowe Pufa Design