W Krakowie powstanie nowy park! To Park Rzeczny Tetmajera

Miasto ogłosiło przetarg na jego budowę. Park Rzeczny Tetmajera powstanie na terenie Bronowic. Pierwotnie oferty na jego realizację można było zgłaszać do 16 września, urzędnicy przedłużyli ten okres do 20 września.

Utworzenie parku rzecznego Tetmajera odbędzie się przez zagospodarowanie zielonych terenów wzdłuż Strugi Bronowickiej, czyli wzdłuż ul. Tetmajera od parkingu aż po zbiornik wodny Pasternik i teren leśny graniczący z uroczyskiem w Rząsce. Założeniem jest scalenie tego terenu pod kątem zieleni, ale i funkcjonalności.

Mamy nadzieję, że po jego pozytywnym rozstrzygnięciu będziemy mogli rozpocząć prace, których celem jest stworzenie wyjątkowej, zielonej przestrzeni na terenie Dzielnicy VI Bronowice – czytamy we wpisie Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie na Facebooku.

Miasto zapowiada, że w parku powstaną stoły do pikników, ustawione zostaną ławki, elementy zabawowe dla dzieci, infrastruktura do ćwiczeń pod chmurką i elementy edukacyjne w części leśnej. Dodatkowo przestrzeń wypełnią nowe nasadzenia – blisko 5,5 tys. roślin. Malwy, piwonie czy rudbekie przywiodą na myśl dawne bronowickie chaty. Miejsce rekreacji wyznaczać będą również białe płotki z niebieskimi elementami – pejzaż nawiązujący do tożsamości miejsca.


Park Rzeczny Tetmajera ma być przede wszystkim miejscem do relaksu. Jego podłużna forma ma sprzyjać spacerom. Całość długiego obszaru zostanie połączona w taki sposób, aby można było z niej bezpiecznie korzystać. Przybędzie również drzew, krzewów okrywowych i roślin związanych z siedliskiem leśnym takich jak chociażby dereń czy ułudka. Inwestycja uzyskała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład w kwocie 5 mln zł.

źródło: Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie

Czytaj też: Kraków | Park  | Zieleń | Ciekawostki | Urbanistyka | whiteMAD na Instagramie

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły