W Łodzi odsłonięto ogromne serce WOŚP. Rzeźba ma ponad 3 metry wysokości

Serce WOŚP stanęło na placu przed hotelem Puro oraz Pałacem Izraela Poznańskiego. Jego odsłonięcie nastąpiło we wtorek 19 lipca. Rzeźba wykonana została przez kolektyw Sino Sculpture Grop, firmę która lustrzane rzeźby dostarczyła między innymi do Nowego Jorku i Los Angeles.

Serce WOŚP ma 3,5 m wysokości i wykonane zostało w Chinach, dlatego zanim trafiło do Łodzi musiało pokonać 12 tysięcy mil morskich. Miejsce, w którym stanęło niedawno zostało nazwane Placem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

To jest dzieło sztuki. My tylko będziemy skromniutko obok tego stali. Wielkie metropolie – Londyn, Paryż, Nowy Jork, Chicago – żyją tym. Wielkie instalacje artystów są w miastach po to, żeby ludzie mogli je podziwiać. To cudowna rzecz. Pamiętajcie o tym i dbajcie o to – mówi Jurek Owsiak, szef WOŚP.

Serce zostało wykonane z blachy i dokładnie wypolerowane. Na jego powierzchni nie widać spawów lub łączeń. Dzięki temu można się w nim przejrzeć jak w lustrze. Rzeźbę zamontowano za pomocą specjalnych śrub kotwiących, które mają sprawiać wrażenie, jakby rzeźba wyrastała z ziemi.

fot. Chodor, źródło: WOŚP

Od teraz to w Łodzi bije serce Orkiestry i stanowi także wyraz podziękowania za niezwykłe zaangażowanie łodzian oraz Sztabów w coroczne Finały. Czuję się zaszczycona, móc wspólnie z Jurkiem Owsiakiem oddać hołd Wam, łodzianom właśnie za Wasze wielkie serca, które co roku okazujecie Orkiestrze tak hojnie uzupełniając WOŚPowe skarbonki – mówiła Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

Plac Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie jest jedynym miejscem w Łodzi, które nosi to imię. W mieście znajduje się również Mural WOŚP na Domu Studenta nr 7 Uniwersytetu Łódzkiego (ul. Strajku Łódzkich Studentów w 1981r.), oraz Centralne Laboratorium Badań Genetycznych w Onkologii Dziecięcej ONCOLAB; Klinika Pediatrii, Onkologii, Hematologii i Diabetologii im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

źródło: WOŚP, Łódź.pl

Czytaj też: Ciekawostki | Łódź | Rzeźba | Sztuka | whiteMAD na Instagramie