W środku staw, a wokół drzewa. Architekci wtopili restaurację w park

Restauracja Garden Hotpot znajduje się w Chengdu w Chinach. Zaprojektowali ją architekci z pracowni MUDA-Architects.

W dobrej restauracji nie tylko jedzenie ma znaczenie. W Chinach otwarto plenerową restaurację, która została zatopiona w miejski park. Lokal jest dziełem architektów z pracowni MUDA-Architects, którzy stanęli przed zadaniem stworzenia miejsca, w którym każdy gość będzie się cieszył genialnym widokiem na okolicę.

Restaurację otwarto w mieście Chengdu. Lokal powstał na obrzeżach miasta, w dzielnicy, którą mieszkańcy nazywają „zielonymi płucami Chengdu”. Restauracja została zespolona z jednym z parków. Projektanci zaproponowali rozstawienie stolików na wielkiej, okrągłej platformie, która otacza tamtejszy staw. Tuż obok platformy rosną liczące kilkadziesiąt metrów wysokości drzewa – goście mają je dosłownie na wyciągnięcie ręki. Platforma jest zadaszona, dlatego restauracja działa nawet w deszczowe dni.

Projekt lokalu nie jest dziełem przypadku. Architekci wiedzieli, że projektują w cennym przyrodniczo terenie, dlatego to od nich wyszedł pomysł, aby restaurację pozbawić ścian.

Niżej zobaczyć możecie zdjęcia, które wykonał zespół Arch-Exist. Fotografom udało się sfotografować obiekt wczesnym rankiem, kiedy nad kompleksem unosiła się delikatna mgła. 

fot. Arch-Exist

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły