W Szczecinie powstaną gigantyczne łąki kwietne. Ruszył przetarg

Przetarg na łąki kwietne przeprowadza Zakład Usług Komunalnych w Szczecinie. Powstaną ogromne łąki o wielkości kilkudziesięciu tysięcy m kw.

W sumie powstaną dwie ogromne łąki kwietne. Pierwsza pojawi się na zieleńcu Jeziorko Słoneczne, druga przy ul. 26 kwietnia. Firma, która zwycięży w przetargu na budowę łąk kwietnych będzie musiała najpierw przeprowadzić badania gleby określające między innymi odczyn PH, czy zawartość składników mineralnych. Następnie dokona wyboru mieszanki nasion odpowiedniej dla tego miejsca.

Mieszanki nie mogą zawierać nasion roślin obcego pochodzenia i roślin inwazyjnych. Muszą być wyprodukowane w Polsce, zawierać co najmniej 26 różnych gatunków, w tym maksymalnie do dwóch gatunków traw i być skomponowane w przeważającej mierze z roślin wieloletnich.

Pierwsza łąka kwietna przy ul. 26 kwietnia będzie miała aż 21 tysięcy m kw.! Powstanie na terenie pasa między jezdniami od ul. Bohaterów Warszawy do ulicy Twardowskiego oraz w pasie od sklepu “Stokrotka” do ulicy Derdowskiego. Z kolei łąka przy Jeziorku Słonecznym powstanie  w pasie wzdłuż ulicy Derdowskiego i będzie miała 11,5 tysięcy m kw. powierzchni.

łąki kwietne


Firmy, które chcą posadzić łąki muszą się spieszyć. Termin przesyłania zgłoszeń upływa w poniedziałek 21 września o godzinie 11. Na założenie łąk wykonawca będzie miał 44 dni.

PS chcesz stworzyć własną łąkę kwietną? Specjalne mieszanki nasion znajdziesz w naszym sklepie! Sprawdź klikając TUTAJ.

Czytaj też: Ekologia | Zieleń | Szczecin  | Łąki kwietne

łąki kwietne

źródło: UM Szczecin