Walentynkowy mural od Banksy’ego. Powstał w jego rodzinnym mieście. 

Banksy nie próżnuje. Anonimowy artysta od po raz kolejny nawiązał do bieżących wydarzeń, tworząc mural z okazji dnia zakochanych. Walentynkowy mural Banksy’ego powstał w jego rodzinnym mieście – Bristolu. 

Brytyjski artysta tworzący w nurcie pop-artu od lat zaskakuje mieszkańców Wielkiej Brytanii, pozostawiając anonimowo na ulicach miast dzieła sztuki. Prace Banksy’ego niemal zawsze są komentarzem do bieżących wydarzeń na świecie. Jako przykład można podać mural dotyczący Brexitu, o którym przeczytacie TUTAJ, czy bożonarodzeniowy mural poruszający temat bezdomności, o którym przeczytacie TUTAJ. Tym razem Banksy odniósł się do święta zakochanych, malując mural na jednym z budynków w swoim rodzinnym mieście – Bristolu.Walentynkowy mural od Banksy’ego przedstawia dziewczynkę, która strzela z procy. Trafiony przez nią cel tworzy efektowny wybuch stworzony z czerwonych kwiatów. O powstaniu i autentyczności pracy mieszczącej się przy ulicy Marsh Lane poinformował sam Banksy za pośrednictwem swojego anonimowego profilu na Instagramie. Zdjęcie wraz ze wskazówką jak znaleźć dzieło w zaledwie 12 godzin polubiono ponad milion razy. 

Jak dodają komentatorzy to już kolejny prezent od Banksy’ego dla mieszkańców Bristolu. Dla włodarzy, jak i mieszkańców jest to o tyle ważne, że Bristol jest rodzinnym miastem artysty, a jego dzieła pojawiające się na ulicach napędzają lokalną turystykę i miejscowe małe biznesy takie jak kawiarnie, sklepy z pamiątkami, czy restauracje. Wiele osób wierzy, że mural nie tylko przyciągnie do miasta zwiedzających i inwestorów, ale także, że stanie się nową wizytówką miasta. Warto dodać, że poprzedni mural Banksy’ego w zaledwie trzy tygodnie sfotografowało i oznaczyło na portalach społecznościowych ponad 20.000 turystów. 

Czytaj też: Ciekawostki | Grafika | Malarstwo | Murale | Banksy  | Wielka Brytania | Sztuka

źródło: Instagram.com/Banksy 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły