Warszawa: zakłady rzemieślnicze na Pradze zyskały nowe szyldy

Za metamorfozą szyldów na warszawskiej Pradze stoi gdyńskie Stowarzyszenie Traffic Design, które do współpracy zaprosiło kilku projektantów.

Akcja objęła zmianę witryn i szyldów dziesięciu zakładów rzemieślniczych, które działają na Pradze-Południe. Poprawiono estetykę między innymi zakładu krawieckiego, serwisu RTV, serwisu rowerowego i punktu napraw parasoli. Odnowione szyldy pojawiły się na ulicach: Siennickiej, Skaryszewskiej, Grochowskiej i Kobielskiej. Wśród zaproszonych do udziału w akcji re:design projektantów byli między innymi: Paweł Ryżko, studio UVMW, Marta “Martiszu” Ludwiszewska i Zespół Wespół.

Studio UVMW zmieniło wygląd serwisu RTV Kobex. Projektanci zaproponowali motyw planszy, która pojawia się na ekranach telewizorów w chwili przerwy w nadawaniu programów.


Zupełnie nową witrynę zyskał zakład krawiecki, który w tym miejscu działa już od blisko 80 lat. Tym razem za metamorfozę odpowiadali projektanci z pracowni Zespół Wespół.

Re:design Pragi-Południe zrealizowano w ramach programu “Na_prawa Warszawy”, którego celem jest rewitalizacja prawobrzeżnej części stolicy. Była to druga odsłona projektu re:design. Poprzednio podobną rewitalizację przeprowadzono na Pradze-Północ.

zdjęcia: Rafał Kołsut, źródło: gdynia.pl

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły