Warszawiacy pokazali swoje balkony i ogródki. Oto 15 najpiękniejszych

Prawdziwy ogród można stworzyć nawet w centrum miasta, na niewielkiej powierzchni czy balkonie. Udowadniają to uczestnicy konkursu „Warszawa
w kwiatach i zieleni”, którzy od 35 lat prezentują swoje ogrody, ogródki, balkony czy nawet ukwiecone okna! Rusza nowa edycja wydarzenia. Zgłoszenia trwają tylko do 7 lipca!

„Warszawa w kwiatach i zieleni” jest konkursem, do którego każdy może zgłosić swój ogród, ogródek, balkon, a nawet ukwiecone okno. W zeszłym roku w wydarzeniach związanych z „Warszawą w kwiatach i zieleni” wzięło udział kilka tysięcy osób, a swoje zielone dzieła zgłosiło rekordowe pół tysiąca mieszkańców.

„Warszawa w kwiatach i zieleni” jest akcją promującą upiększanie przestrzeni ogólnodostępnych, ekologię oraz ogrodnictwo. Warsztaty odbywające się podczas Punktów Porad Ogrodniczych, m.in. „Ogród w Twoim domu” czy „Razem czy osobno?” cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Uczestnicy mogli nabytą wiedzę wykorzystać kreując autorskie kompozycje w doniczkach czy tworząc wspólną rabatkę.

Do konkursu przystąpić może każdy mieszkaniec Warszawy, firma i instytucja działająca na terenie miasta, a także grupy osób podejmujące wszelkie zielone inicjatywy. Ogrody nagradzane będą w trzech głównych kategoriach: człowiek, firma, sąsiedzi. Co roku przyznawana jest Nagroda im. Stefana Starzyńskiego, którą osobiście wręcza prezydent Warszawy. Nagrody rozda także Towarzystwo Przyjaciół Warszawy w sześciu kategoriach oceniane będą: balkony, loggie, okna, ogródki przydomowe, budynki i tereny ogólnodostępne, osiedla i inne formy zieleni miejskiej. Dodatkowo przyznany zostanie tytuł „Mister Kwiatów” za całościowe ukwiecenie budynku. 

Zgłoszenia można przesyłać do 7 lipca 2018. Formularz dostępny na stronie www.warszawawkwiatach.pl/formularz-intro.

Nieco ponad miesiąc później, 12 sierpnia od godziny 11-stej odbędzie się sentymentalno- literacki spacer śladami zgłoszonych do konkursu ogrodów i ogródków pod przewodnictwem Grzegorza Sołtysiaka- historyka, varsavianisty, autor „Filmowego przewodnika po Warszawie” oraz współautora książki „Warszawa. Ballada o okaleczonym mieście”. Podczas podróży pisarz przytoczy fascynujące opowieści o Warszawie i odwiedzanych miejscach. 

Organizatorzy: Miasto Stołeczne Warszawa, Towarzystwo Przyjaciół Warszawy. Partner: Zarząd Zieleni m.st. Warszawy.

źródło: materiały prasowe