Weekend Pizza w Poznaniu. To projekt pracowni Samo Studio

Weekend Pizza znajduje się przy ulicy Jana Henryka Dąbrowskiego 82 w Poznaniu, na wysokości ulicy Polnej. Wnętrze zaprojektował Łukasz Spychaj, który prowadzi pracownię projektową Samo Studio.

Pizzeria Weekend Pizza w Poznaniu specjalizująca się w pizzy na grubym cieście w stylu „Detroit”. To  Niewielki lokal projektowany z zamiarem minimalnej ingerencji we wnętrze. Przestrzeń podzielona została na wysokości 90cm wynikającej z krawędzi standardowej wysokości blatu roboczego. Dolną część zdobi blacha trapezowa i płytka ścienna układana pionowo, która płynnie przechodzi w krawędź drewnianych blatów.

Najsilniejszym elementem wnętrza jest ciemna ściana z blachy trapezowej z centralnie umieszczonym neonem, która została powiązana przestrzennie z ortogonalnym układem lamp sufitowych. Całość jest jednak minimalistyczna. Architektura jest tutaj swego rodzaju tłem dla tego co najważniejsze – gwiazdą miejsca jest przecież pizza!

Instalacja elektryczna prowadzona jest natynkowo, przewodami w kolorze czerwonym. Całość dopełnia projekt komunikacji wizualnej i neonu przed wejściem wykonanego w najstarszej, poznańskiej pracowni neonów założonej w 1957 roku i do dziś prowadzonej przez Pana Heinze. To właśnie takie detale budują tu unikalny klimat.


SAMO to interdyscyplinarne studio projektowe prowadzone przez Łukasza Spychaja. Zajmuje się szeroko pojętą działalnością architektoniczną, designem, ekologią i sztuką. Łukasz Spychaj jest wykładowcą Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

źródło: lukaszspychaj.com

fot. SAMO STUDIO

Czytaj też: Poznań | Wnętrza | Restauracja  | Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie