meble do przeprowadzek

Weronika Matysiak i jej meble idealne do przeprowadzek. Oto „Gniazdo”

Projekt „Gniazdo” to meble idealne do przeprowadzek, które zaprojektowała Weronika Matysiak, studentka Wydziału Wzornictwa na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

„Gniazdo” to zestaw trzech mebli: wieszaka na ubrania i akcesoria, półki oraz stolika kawowego. Weronika swój projekt realizuje w Eksperymentalnej Pracowni Drewna dr Pawła Jasiewicza na Wydziale Wzornictwa warszawskiej ASP. W swoim projekcie zastosowała system, który umożliwia szybki i łatwy montaż. Takie meble można błyskawicznie złożyć, a w transporcie zajmują niewiele miejsca. To wręcz idealne meble do przeprowadzek, a więc dla tych, którzy często zmieniają miejsce zamieszkania.

Materiały zastosowane do konstrukcji to drewno, a blaty obiektów wykonane są ze stali nierdzewnej. Pręty, które są zaokrąglone na końcach do średnicy drewnianych wałków, służą jako „gniazdo”, czyli łączenie i stabilne blokowanie elementów. 

Powstały zestaw przystosowany jest do komfortowego przestawiania mebli. Sprawdzi się więc też w pokoju nastolatka oraz w mieszkaniach o małej powierzchni.

Weronika Matysiak uwielbia projektować produkty i systemy wzornicze. Interesuje się także komunikacją wizualną oraz projektowaniem obiektów mieszkalnych i publicznych. 

meble do przeprowadzek

Miałam styczność z wieloma materiałami m.in. porcelaną, szkłem, kamionką, metalem, drewnem, materiałami biodegradowalnymi a także tymi wykorzystywanymi w druku 3D, które później stosowałam w moich projektach – mówi Weronika Matysiak.

Studentka aktualnie pracuje nad pracą dyplomową licencjacką. Jej promotorem jest prof. Jerzy Porębski, a tematem Naturalny Plac Zabaw, w którym główną rolę będzie odgrywać wiklina.

Czytaj też: Meble | Drewno | Polscy projektanci

źródło: Weronika Matysiak