Wieszak projektu Agnieszki Szalbierz

 

 

ja

 

Nazwa: wieszak W_01

Autor:  Agnieszka Szalbierz- projektant sztuki użytkowej, absolwentka Wydziału Architektury wnętrz i scenografii na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu

Rok: 2013/ Pracownia Projektowania Mebla I, prof. Marek Owsian prof.zw. UAP

 

                           Moja autorska pracownia projektowa specjalizuje się w kompleksowym projektowaniu przestrzeni prywatnych oraz użyteczności publicznej, a także projektowaniu mebli na wymiar i przedmiotów użytkowych. Architektura, wzornictwo i sztuka jest czymś więcej niż tylko pracą.

Do każdego projektu podchodzę indywidualnie, z zaangażowaniem, uważnie słuchając wymagań inwestorów. Projekty powstają w wyniku starannej analizy kontekstu przestrzennego, funkcjonalnego, kulturowego oraz potrzeb klienta. Kluczowym dla mnie zadaniem jest stworzenie założenia dopasowanego do oczekiwań klienta, oraz budżetu planowanej inwestycji. Z pełnym zaangażowaniem podejmuję się zleceń wykraczających poza ramy typowych projektów i standardowych rozwiązań. W procesie projektowym szczególną wagę przykładam do relacji z klientem, terminowości oraz rzetelności opracowywanej dokumentacji, tak by etap realizacji przebiegł pomyślnie i bezproblemowo. Chcę, aby moja praca wywoływała emocje, a projektowane przeze mnie formy przestrzenne posiadały ponadczasowy walor estetyczny. Projektowanie obiektów funkcjonalnych, ekonomicznych, a zarazem unikalnych estetycznie jest wypadkową wiedzy, doświadczenia i talentu.

Opis projektu:

Mebel wieszak w_01 został zbudowany z czterech sosnowych kijów o średnicy 3cm, gdzie każdy z kijów nacięty jest w dwóch miejscach. Nacięcia te tworzą rodzaj haka na zawieszenie odzieży wierzchniej. Projekt autorskiego wieszaka o nazwie W_01 powstał z zamiłowania do prostych i nienachalnych form, do ekologicznego i naturalnego życia blisko natury oraz nienarzucających się przedmiotów, które tworzą pełne harmonii wnętrze. Projekt Agnieszki Szalibierz wystawiony zostanie na tegorocznych targach w Mediolanie przez  Londyńskie biuro Designersblock.

link do strony studia : Designersblock.