Willa nad przepaścią. Idealna dla fanów pięknych widoków!

Hiszpanii zazdrościmy wielu pięknych budynków. Wśród licznych biurowców i gmachów użyteczności publicznej znajdują się obiekty , które wywołują u nas dreszcze zazdrości . Podobne odczucia mamy kiedy oglądamy tamtejsze jednorodzinne domy.

Dom nad przepaścią zaprojektowali architekci z pracowni Fran Silvestre Arquitectos. Budynek znajduje się na obrzeżach Alicante. Biała bryła budynku ulokowana została w nadmorskim, skalistym krajobrazie i w znacznej części zdaje się unosić nad przepaścią.

Taka forma domu umożliwiła świetnie eksponowane widoki z okna. Budynek jest idealnym miejscem do wyciszenia i odpoczynku. Wielbiciele wodnych rozrywek z pewnością docenią basen. Architekci nadali mu minimalistyczną formę, która swoją obecność sygnalizuje jedynie delikatną rysą błękitnej tafli wody.

Projektując willę architekci czerpali garściami z modernizmu. Białe ściany wyraźnie odbijają się od okolicznej przyrody. Ta widoczna jest niemal z każdego zakątka wnętrza. Z kuchennego okna widać leżące blisko domu skały, a z tarasu rozpościera się widok na Morze Śródziemne.

fot. Diego Opazo