Wiwat kolory! Mieszkanie z artystyczną duszą w Gdańsku

Niebanalne wnętrze zaprojektowała Patrycja Majewicz. Projektantka sięgnęła po odważne kolory, które nawiązują do estetyki meksykańskiej. Mieszkanie w Gdańsku zyskało oryginalny wygląd i artystyczny klimat.

Przekształcenie przestrzeni mieszkalnej w jednym z gdańskich apartamentów okazało się prawdziwą podróżą w świat wyjątkowych pomysłów i oryginalnych rozwiązań. Projekt, który powstał w Pracowni Projektowej Patrycja Miajewicz, przyniósł oryginalny efekt.

To mieszkanie nie jest jedynie przestrzenią do mieszkania, to historia rodzinna. Zostało ono zakupione z myślą o córce właścicieli, która studiuje w Gdańsku. Wybór padł na gdański Wrzeszcz. Mieszkanie ma blisko 65 m kw. powierzchni. Projekt wnętrza skoncentrował się na optymalnym wykorzystaniu przestrzeni oraz stworzeniu komfortowych warunków do nauki i relaksu. Poprzez modyfikację układu pomieszczeń, udało się maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń, zachowując jednocześnie estetykę i funkcjonalność.

Autorka projektu określa styl tego wnętrza jako eklektyczny, łączący elementy industrialne z ciepłymi tkaninami oraz kolorami inspirowanymi meksykańską mozaiką. Tę ostatnią dostrzec można w części kuchennej. Inspiracją dla projektu były preferencje córki inwestorów, która uwielbia ciemne wnętrza z bogatą paletą kolorów i różnorodnymi wzorami.


Pracując nad projektem architektka wykorzystała wiele nietypowych rozwiązań. Warto zwrócić uwagę na mozaikę marmurową w nietypowych miejscach oraz obniżony sufit z desek rozbiórkowych nad wyspą kuchenną. Różnorodność materiałów i faktur sprawia, że każde pomieszczenie jest unikatowe i pełne charakteru.

Mieszkanie w Gdańsku wyróżnia harmonijne połączenie funkcjonalności i wyraża indywidualny styl mieszkańców. Lokal stał się nie tylko miejscem do życia, ale też oazą oryginalnego designu.

_

O pracowni:

Pracownia projektowa Patrycji Majewicz specjalizuje się w projektowaniu, aranżacji i fotografii wnętrz. Projektantka prowadzi pracownię w Gdyni, dlatego wiele jej realizacji znajduje się w Trójmieście. Autorka projektów każde zadanie zaczyna od wnikliwej rozmowy z klientem, dzięki czemu może poznać jego potrzeby, oczekiwania i poczucie estetyki, aby stworzyć wnętrze odpowiadające potrzebom.

projekt oraz stylizacja: Pracownia Projektowa Patrycja Majewicz

zdjęcia: Yassen Hristov

Czytaj też: Mieszkanie | Wnętrza | Gdańsk | Eklektyzm | whiteMAD na Instagramie