Projekt wnętrza domu pod Lublinem. Jest proste, a wręcz ascetyczne!

Wnętrze domu pod Lublinem to projekt architektów z pracowni r-m Studio. Podczas projektowania konieczne było pozostawienie układu funkcjonalnego bez wprowadzania zmian, ponieważ dom wykonany jest z prefabrykatów. Atutem konstrukcji jest jej materiał – jedną z pierwszych decyzji projektowych było pozostawienie niektórych ścian z widocznym rysunkiem betonu, które stały się inspiracją do całego wnętrza.

Wnętrze jest minimalistyczne i ograniczenie ilości zbędnego wyposażenia było bardzo pożądane. Dużym atutem jest przestronna, dobrze doświetlona wysoka przestrzeń przeznaczona pod strefę dzienną, będąca też głównym miejscem w domu – z dużym stołem oraz wygodną kanapą. Obok niej znajduje się funkcjonalna kuchnia.

Dominują biele i szarości – betonowa posadzka oraz prefabrykowane ściany. Stonowana kolorystyka została przełamana drewnianymi meblami, które nadają ciepłego charakteru. Ciemne dodatki i minimalistyczne oświetlenie spójnie dopełniają całość. Ilość i kolorystyka materiałów wprowadzają spokój i harmonię. Układ domu jest prosty. Wzdłuż części dziennej jest korytarz, który prowadzi do reszty pomieszczeń, utrzymanych w tej samej stylistyce.

Każde z pomieszczeń charakteryzuje się odsłoniętą ścianą prefabrykatu, stonowanymi kolorami oraz umiarem w dodatkach i meblach. Wykończenie ścian szarą płytką w łazience nawiązuje do betonowej posadzki, która znajduje się w całym domu. Wewnątrz łazienki znalazło się miejsce na duży, otwarty prysznic, który oddzielony jest taflą szkła oraz wolnostojąca wanna, która dzięki obłemu kształtu delikatnie zmiękcza surowy charakter pomieszczenia. Jak wam się podoba takie surowe, niemal ascetyczne wnętrze domu?

O pracowni:
R-M studio powstało z inicjatywy architektów – Marzeny Radkiewicz-Metko i Przemysława Metko w 2018 roku w Lublinie. Studio zajmuje się projektowaniem architektury i wnętrz. Wartości i estetyka pracowni wywodzą się z zamiłowania do minimalizmu. Projekty cechują się prostotą, która wynika z przemyślanych rozwiązań, spójności i równowagi.  Więcej na temat pracowni, a także twórczości architektów z pracowni r-m Studio znajdziecie na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych: iwww: https://r-mstudio.com/ instagram: https://www.instagram.com/r__mstudio/

Zdjęcia: ZASOBY STUDIO / https://zasoby.studio 

Czytaj też: Architektura w Polsce | Dom jednorodzinny | Wnętrza | Lublin | Minimalizm | whiteMAD na Instagramie