Ktura Architekci

Wnętrze domu w Poznaniu według Ktura Architekci. Tutaj królują biel i światło

Projekt wnętrza domu w Poznaniu przygotował zespół Ktura Architekci. Projektanci postawili na prostotę. Minimalistyczny wystrój to pewność, że wnętrze będzie dobrze wyglądać nawet za wiele lat.

Od samego początku głównym materiałem w tym wnętrzu miało być drewno. Poza dębową podłogą architekci zaprojektowali zabudowę – drewniany „kubik”, który przechodzi od jadalni przez korytarz aż po wydzielony wiatrołap. Kubik jest jak wielki mebel, który pełni też funkcję pojemnej szafy i ułatwia utrzymanie we wnętrzu porządku. W meblu można ukryć ubrania, a w mniejszych szafkach podręczne przedmioty. Co ciekawe, to wielofunkcyjny mebel bo w razie potrzeby można na niego usiąść.

Zarówno właściciele domu jak i projektanci chcieli do wnętrza wprowadzić kilka akcentów kolorystycznych. Od początku brali pod uwagę granat i błękit. Jednak to gobelin zatytułowany „Morze” autorstwa Marii Komorowskiej pomógł w ostatecznym wyborze tonacji kolorystycznej. Poza wyrazistą sofą i krzesłami, odcienie błękitu występują tu na dywanie oraz obrazie w jadalni.

Blady błękit przemyciliśmy także w kuchni, na płytkach fartucha kuchennego – mówią autorzy projektu.

Obie łazienki i kuchnia zostały utrzymane w spokojnej stylistyce biało-szarej.

Ktura Architekci


Oglądając zdjęcia warto zwrócić uwagę na dekoracyjne elementy, takie jak odlany pies w salonie, taboret – krasnal w kuchni czy ceramiczny hipopotam w łazience. To gadżety bliskie sercom mieszkańców.

Najwięcej pracy projektowej pochłonęły schody. Architektom zależało na tym, aby nie rzucały się w oczy, i aby mimo ich lokalizacji w salonie, wizualnie nie łączyły się ze strefą dzienną. Architekci osiągnęli zamierzony efekt poprzez zaprojektowanie pełnej, jasnej balustrady, która dodatkowo przy podłodze stanowi drzwi do schowka na przedmioty gospodarcze. Detalem, który zapowiada komunikację na piętro jest drewniany, obły pochwyt, który nawiązuje do wszechobecnego tutaj dębu.

Czytaj też: Mieszkanie | Wnętrza | Minimalizm | Meble

fot. Fotografy, źródło: Ktura Architekci