Wnętrze inspirowane modernizmem. Zaglądamy do apartamentu w Gdyni!

Wnętrze inspirowane kubizmem zaprojektowali Hania Bialic i Jakub Piórkowski z pracowni PB/STUDIO. Apartament zlokalizowany z centrum Gdyni, z widokiem na modernistyczną zabudowę śródmieścia. We wnętrzu królują proste formy i materiały, które razem tworzą unikalny mariaż geometrycznych form. Kubiczne proste bryły zestawione zostały z unikatowymi egzemplarzami duńskich mebli z lat 60-tych, takich jak rozkładany stół lub krzesła projektu Kai’a Kristiansen’a. 

Nieoczywiste połączenie materiałów- płytki o drobnym prostokątnym i kwadratowym formacie zostały użyte do wykończenia prostopadłościennych form budujących przestrzenie w części dziennej i łazience. Naturalne oraz bejcowane drewno klonowe zostało zestawione z mocnym w wyrazie marmurem emperador dark.

Apartament utrzymany jest w jasnej, stonowanej kolorystyce z silnymi akcentami czekoladowego bordo oraz ciemnej, przygaszonej zieleni. Najmocniejsze zestawienie barw znajdziemy w głównej łazience, gdzie bordowe płytki i bejcowane ciemne drewno zestawiono z kajmakowym kolorem ścian i białym, kontrastowym wyposażeniem.W efekcie powstało ciepłe, nowoczesne wnętrze inspirowane kubizmem, które z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom modernizmu.


O architektach:
PB/STUDIO to autorska pracownia projektowa założona przez Jakuba Piórkowskiego i Hannę Bialic, której głównym polem działania jest architektura i projektowanie wnętrz. Tworzymy jedyne w swoim rodzaju miejsca, przestrzenie, obiekty. Każdy nowy projekt to opowieść, w której główną rolę odgrywają funkcja, forma i kontekst miejsca. Język projektowy zawsze dobieramy indywidualnie do potrzeb inwestora i idei funkcjonowania danej przestrzeni. Kreujemy niepowtarzalne koncepty, które są spójne od wstępnych założeń marki do najdrobniejszych detali występujących we wnętrzu. Mamy doświadczenie w projektach o różnej skali, od wielkogabarytowych założeń architektonicznych i budynków po wnętrza komercyjne, prywatne oraz meble i produkty. Nasze projekty są doceniane i regularnie publikowane na łamach branżowej prasy i na międzynarodowych portalach.

Jakub Piórkowski / architekt IARP – Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej. Za projekt dyplomowy Centrum Kultury Filmowej, otrzymał wyróżnienie Prezydenta Miasta Gdyni. Doświadczenie zawodowe zdobywał w pracowniach w Polsce i w Londynie. Od 2011 roku wspólnie z Hanną Bialic prowadzi pracownię PB/STUDIO. Posiada uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej do projektowania bez ograniczeń.

Hanna Bialic / architekt wnętrz – Studiowała na International School of Design w Kolonii oraz na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, gdzie obroniła dyplom na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa. Wiedzę projektową zdobywała na praktykach studenckich w Berlinie i w Londynie oraz podczas pracy w renomowanych biurach projektowych w Polsce. Od 2011 roku wspólnie z Jakubem Piórkowskim prowadzi pracownię PB/STUDIO.

źródło: Materiał Prasowy / PB/STUDIO / https://p-bstudio.com/projekty

Czytaj też: Architektura w Polsce | Gdynia | Wnętrza | Modernizm | Apartament | Mieszkanie