Wnętrze z klimatem. Tak mieszka rodzina ze Śląska

Ich dom znajduje się w Gliwicach. Do pracy nad wystrojem wnętrz właściciele zaprosili architektów z pracowni MOJO. W efekcie powstało wnętrze z klimatem, pełne kolorowych akcentów. Całość na zdjęciach uwieczniła Anna Nachowska.

Budynek ma 100 m kw. powierzchni. Jego wnętrze zaprojektowały architektki: Anita Baron, Aneta Szopa i Natalia Czogała, które tworzą pracownię projektową MOJO. Architektki projektowały wnętrze dla dużej i sympatycznej rodziny. Właściciele budynku mieli konkretne oczekiwania, jednak byli otwarci na niestandardowe rozwiązania i odrobinę szaleństwa.

Projekt obejmował stworzenie części dziennej oraz zaprojektowanie pokoi dla dzieci. Głównym założeniem było uzyskanie przestrzeni, w której rodzina mogłaby spędzać wspólnie swój wolny czas. Oddawać się rozrywkom i odpoczynku.

Projektantki postawiły na ponadczasową biel, która dominuje we wnętrzu. Biel jest też doskonałym tłem dla wyrazistych, kolorowych dodatków. Kolorystyka wnętrz bazuje na naturalnych kolorach nawiązujących do stylu skandynawskiego, który został ożywiony przez mocne akcenty. Pojawia się tutaj między innymi czerwona komoda w kuchni oraz pomalowane witryny lekarskie w jadalni.

Wnętrze z klimatem


Kominek w salonie został obłożony wielkoformatowym spiekiem kwarcowym, dzięki czemu powierzchnia jest łatwa w utrzymaniu czystości – dzięki takiemu rozwiązaniu udało się uniknąć podziałów jakie byłyby w przypadku wykorzystania tradycyjnych płytek.

Czytaj też: Dom | Wnętrza | Minimalizm | Styl skandynawski | whiteMAD na Instagramie

Wnętrze z klimatem – fot. Anna Nachowska, źródło: MOJO pracownia projektowa