Wrangler i nowy ambitny cel : zmniejszyć zużycie wody o połowę do 2030 roku

Wrangler, światowy lider w produkcji odzieży denimowej i ubrań codziennych, przedstawił dzisiaj swój plan dotyczący świadomej i zrównoważonej gospodarki zasobami wodnymi. Nowy cel to zmniejszenie zużycia wody o połowę do końca roku 2030. Cel ten ma być realizowany na różnych etapach produkcji – od uprawy bawełny przez produkcję tkanin aż po wykańczanie gotowych ubrań denimowch – podczas których zużywane jest około 95% wody potrzebnej do wyprodukowania jednej pary dżinsów.

W kwietniu tego roku Wrangler ogłosił, że udało mu się zaoszczędzić więcej wody, niż zakładał początkowy plan na rok 2020. Na samym tylko etapie wykańczania produktów denimowych marce
udało się zaoszczędzić ponad 7 miliardów litrów wody, co odpowiada codziennemu zapotrzebowaniu na wodę prawie 4 miliardów ludzi.

„Wyciągamy wnioski z własnych doświadczeń w kwestii ograniczania zużycia wody i chcemy poszerzać zasięg naszych działań, tak, by objęły również inne elementy naszego łańcucha dostaw”, mówi Tom Waldron, Wiceprezes i Dyrektor Zarządzający ds. Marki na Świecie we Wrangler. „Nowy cel, który sobie wyznaczyliśmy, jest ambitny, ale potrzebny. Nowe technologie i skuteczne działania pozwolą nam rozwijać się na tym polu i przyspieszyć rozwój branży denimowej w kwestii ochrony zasobów wodnych”.

By zrealizować wyznaczony cel, podjęliśmy współpracę z Transformers Foundation. Ma ona na celu przeprowadzenie wnikliwych badań dotyczących bilansu wodnego i analizę zużycia wody na etapie produkcji przez branżę denimową. Badanie będzie dotyczyło niespójności danych dotyczących zużycia wody w łańcuchu dostaw na całym świecie i określi przeciętne wzorce dla branży, które będą publicznie dostępne i możliwe do zrealizowania przez wszystkie podmioty działające w tej branży. Wyniki badań na temat minimalnego zużycia wody zostaną również wykorzystane przez Wrangler w celu oszacowania ilości wody, jaką można zaoszczędzić, by osiągnąć wyznaczony przez markę cel, przy wykorzystaniu innowacji technologicznych.


„Nowy cel, który sobie wyznaczyliśmy, pozwala nam skoncentrować się na ważnych problemach i wyznaczać kierunek zmian dla całej branży denimowej w kwestii ochrony zasobów wodnych. Woda to wspólne dobro i dlatego jesteśmy za nią współodpowiedzialni”, powiedział Roian Atwood, Dyrektor ds. Zrównoważonego Biznesu we Wrangler. „Współpraca z Transformers Foundation pozwoli rozwinąć i przyspieszyć wspólne działania na rzecz zrównoważonego rozwoju w branży denimowej”.

Wraz z działaniami ograniczającymi zużycie wody na etapie wykańczania produktów Wrangler planuje kontynuować dwa projekty o kluczowym znaczeniu w procesie produkcji denimu. Jednym z nich jest innowacyjna metoda farbowania pianą Indigood(R) oraz inne środki mające na celu efektywne zużycie wody w uprawie bawełny. W roku 2019 Wrangler był pierwszą marką, która zaprezentowała denim barwiony za pomocą piany. Jest to rewolucyjny proces, który ograniczył zużycie wody do zera. Jeszcze wcześniej, w roku 2017, Wrangler stworzył _Science and Conservation Program. _To grupa profesjonalistów obejmująca ekspertów z branży rolniczej, pionierskich rolników i partnerów non-profit, którzy połączyli swoją wiedzę i doświadczenie, by pomóc w budowie prężnie działającej i odtwarzalnej sieci dostawców bawełny.

Zobacz również: Moda | Ekologia | Technologia | Tkanina

 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły