Współczesny rustykalizm. Zaglądamy do 69-metrowego mieszkania we Wrocławiu!

Współczesny rustykalizm – tak w dwóch słowach opisać można 69-metrowe mieszkanie we Wrocławiu autorstwa architekta Patryka Królikowskiego z pracowni Królikowski Architekci

Mieszkanie znajduje się na kameralnym osiedlu w dzielnicy domów jednorodzinnych, blisko centrum Wrocławia. Otoczony rozległymi terenami zielonymi, w pobliżu parku rzeki, jest idealnym miejscem do odpoczynku od miejskiego zgiełku. Dzięki zewnętrznym pomieszczeniom przynależnymdo mieszkania, apartament ma dwa charaktery.

W ciągu dnia salon można powiększyć o taras, które razem tworzą jedną przestrzeń do wspólnych, codziennych aktywności. Wieczorami, światło zachodzącego słońcaprzesącza sięprzez sąsiednie drzewa i wpada do sypialni. Ogródekprzynależny do części sypialnianejapartamentu oraz ogrodymiejskie znajdujące się za ogrodzeniem zapewniają leczniczyodpoczynek po całym dniu.


Centrum mieszkania stanowi salon z kuchnią, które płynnie łączą się ze strefą wejściową, optycznie oddzieloną wielofunkcyjną meblościanką z wbudowaną szafą na odzież wierzchnią, lodówką i barkiem. Strefa sypialna znajduje się po drugiej stronie mieszkania, co zapewnia prywatność członkom rodziny.

Głównymi materiałami tworzącymi charakter wnętrza są kamień i drewno. Podłogi w części dziennej, blat ipaneleścienne w kuchni wykonane z wapienia wydobywanego Vicenzy we Włoszech. Całość wnętrza dopełnia mebel sosnowej sklejki bejcowanej na zielono.

Rok realizacji projektu: 2020
Biuro: Królikowski Architekci klient: privat
Miejsce: Wrocław, Polska
Zdjęcia: Patryk Kusz
Wielkość: 69 m2 wewnątrz + 75 m2 na zewnątrz

O architektach: 
Królikowski Architekci to polskie biuro architektoniczne, które tworzy nowoczesną architekturę o dowolnej skali, rozumianą jako wynik wielowymiarowego procesu projektowego łączącego szeroki kontekst miejsca oczekiwania użytkownika. Założycielem pracowni jest Patryk Królikowski Członek Izby Architektów RPPatryk Królikowski ukończył Politechnikę Wrocławską oraz Université Libre de Bruxelles. Podczas zdobywania doświadczenia w branży miałem przyjemność pracować praktykować w renomowanych polskich zagranicznych pracowniach architektonicznych, takich jak Kuryłowicz & Associates, Maćków Pracownia Projektowa, Office Winhov (Amsterdam) oraz Flanagan Lawrence (Londyn), projektując prestiżowe, wielkoskalowe budynki mieszkalne i biurowe oraz sale koncertowe.” – mówi architekt

Czytaj też: Architektura | Mieszkanie | Wnętrza | Wrocław | Polska

źródło: materiał prasowy / arch. Patryk Królikowski