Już we wtorek 30 marca poznamy wyniki polskiej edycji konkursu Wienerberger Brick Award 2021. Transmisję z wydarzenia będzie można oglądać na oficjalnej stronie konkursu.
Ogłoszenie zwycięzców tegorocznej polskiej edycji nagród Brick Award odbędzie się we wtorek 30 marca o godzinie 18. Podczas wydarzenia poznamy najlepsze budynki w Polsce, które zbudowane zostały z wykorzystaniem materiałów ceramicznych. Wyboru zwycięzców dokonali członkowie Jury: Marlena Happach, Krzysztof Ingarden, Przemo Łukasik, Zbigniew Maćków oraz Grzegorz Piątek.
Będzie to już piąta polska edycja konkursu Brick Award. Laureaci polskiej edycji będą mogli walczyć o zwycięstwo w międzynarodowej odsłonie Brick Award 2022, która odbędzie się w przyszłym roku. Największe szanse na zwycięstwo mają budynki, których projekty są innowacyjne, a podczas ich budowy wykorzystano materiały ceramiczne. W konkursie mogą też rywalizować budynki projektu polskich architektów, które zbudowane zostały poza granicami kraju.
Projekty do konkursu zgłaszano w pięciu kategoriach: Feeling at home, Living together, Working together, Sharing public spaces oraz Building outside the box. Laureaci poszczególnych kategorii mogą zdobyć nagrody finansowe w wysokości 10 tysięcy złotych. Dla zdobywcy Grand Prix przewidziano nagrodę w kwocie 20 tysięcy złotych.
Transmisja online z finału konkursu odbędzie się na stronie www.brickaward.pl, link do wydarzenia na Facebooku znajdziecie klikając TUTAJ.
W czwartej edycji konkursu Brick Award 2019 tytuł Grand Prix Brick Award 2019 przyznany został projektowi Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego autorstwa pracowni Baas Arquitectura, Grupa 5 Architekci i MAŁECCY biuro projektowe. Rok później budynek z Katowic rywalizował w międzynarodowej edycji Brick Award 2020, w którym zdobył główną nagrodę Grand Prize pokonując ponad 600 konkurentów z całego świata!
Które budynki zwyciężą w polskiej edycji Brick Award 2021? Tego dowiemy się już we wtorek! Magazyn whiteMAD jest patronem medialnym wydarzenia.
Czytaj też: Cegła | Muzeum | Dom jednorodzinny | Architektura w Polsce
Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego:
źródło: www.brickaward.pl