Wyremontowali mieszkanie w Krakowie. Jest eleganckie i ponadczasowe

Mieszkanie znajduje się na Kazimierzu w Krakowie. Ma 54 m kw. powierzchni i powstało jako apartament na wynajem. Wnętrze zaprojektowali architekci z pracowni Loft Kolasiński.

Lokal został wyremontowany i urządzony z myślą o wynajmowaniu go turystom odwiedzającym Kraków. Plan generalnego remontu wymagał także wykonania przebudowy wnętrza i renowację podłogi. Projektanci postawili na ponadczasowy minimalizm.

Wnętrze wyposażone zostało w meble i dodatki zaprojektowane przez studio Loft Kolasiński, przykładem są karnisze, garderoba, szafa, łóżko, stoliki nocne oraz meble kuchenne i łazienkowe.

W projekcie wykorzystaliśmy również klasyczne meble, lampy i akcesoria między innymi projekty Johannesa Andersena, Hansa Olsena, Prebena Dahla, Jeana Prouve, Karela Volfa – wyliczają autorzy projektu.

Ciekawym elementem, który uatrakcyjnia mieszkanie w Krakowie są fotele marki Craftka. To serbska marka, która produkuje meble według własnych projektów. Całość ożywiają powieszone na ścianach prace malarki Ani Luk.

Studio „Loft Kolasiński” zajmuje się kompleksowym projektowaniem wnętrz prywatnych i publicznych, a także wzornictwem przemysłowym. Na potrzeby realizowanych aranżacji wnętrz, zespół projektuje i produkuje wysokiej jakości meble drewniane i akcesoria meblowe.


Studio specjalizuje się w pozyskiwaniu wyjątkowych mebli, oświetlenia, ceramiki, grafik i dywanów vintage. Przy renowacji mebli szczególną uwagę zwraca na zachowanie oryginalnego charakteru obiektów. Stale poszerza grono współpracujących z nimi specjalistów rzadkichdziedzin, by móc wykonywać unikalne i dostosowane do indywidualnych potrzeb projekty wnętrz. Niejednokrotnie realizowali zlecenia projektów wnętrz nietypowych nieruchomości, takich jak adaptacje industrialnych budynków, poddaszy i starych domów.

fot. Joel Hauck

źródło: Loft Kolasiński

Czytaj też: Mieszkanie | Wnętrza | Ciekawostki | Kraków | Loft Kolasiński | whiteMAD na Instagramie