Z gorsecikami na podłodze. Mieszkanie na Jeżycach w Poznaniu

To drobne detale budują klimat całej przestrzeni. Mieszkanie z gorsecikami na podłodze znajduje się na poznańskich Jeżycach. Wnętrze zaprojektowała Katarzyna Bruch-Mens z BRUCH studio.

Projektowane wnętrze miało być świeże i z klasycznymi rozwiązaniami. Wnętrze powstało dla trzech osób. Jest przestronne, ma taras, którego obecność właściciele cenią zwłaszcza w ciepłe dni. Ekspozycja na południowy wschód sprawia, że promienie słońca docierają do wszystkich pomieszczeń.

Najważniejszym kolorem we wnętrzu była zieleń. Kluczowy był wybór odpowiedniego odcienia, który będzie pasował do bieli i ciepłego odcienia drewna. Klasyczna jodełka i brązowo-beżowe gorseciki stanowią bazę dla wnętrz. Projektantka zaproponowała powstanie zielono-kremowej kuchni z czarnymi akcentami. Jej estetycznym przełamaniem jest szklana witryna, która stanowi serce mieszkania.

We wnętrzu widzimy wielki powrót ławki w zabudowie! Niegdyś miejsce integralne, chwilowo zapomniane, dziś ponownie wkracza do wnętrz. Ławka z tapicerowanym oparciem i dodatkowymi szufladami do przechowywania pod spodem, połączona z drewnianym stołem oraz krzesłami Fameg w czarnej wełnianej tapicerce – opisuje autorka projektu.

Wnętrze ożywia rudy odcień czerwieni tapicerki ławki oraz witryny i szafki rtv w strefie salonu. Całość uzupełniają rośliny.

Główna sypialnia zaprojektowana została jako miejsce, które ma gwarantować relaks i regenerację. To oaza spokoju. Ściana za łóżkiem została wykonana z drewnianych listewek podziałowych wypełnionych tapetą hotelową. Przy oknie znalazło się biurko z szufladą. Obok łóżka są jeszcze duża drewniana szafa z czarnym cokołem i czarnymi uchwytami. Motyw drewnianych frontów i czarnego cokołu pojawia się w zabudowie szafy w korytarzu oraz szafki podumywalkowej w łazience.


Przestrzeń łazienki musiała spełnić wszelkie funkcjonalne oczekiwania właścicieli. Wanna zintegrowana z prysznicem i ścianką prysznicową była warunkiem koniecznym – dodaje autorka projektu.

Punktem centralnym przestrzeni jest zaoblona długa szafka podumywalkowa. Dodatkowym miejscem do przechowywania jest szafka nad zabudową stelaża miski wc. Biało-zielone szkliwione płytki wpisały się w drewniane otoczenie mebli łazienkowych.

_

O pracowni:

BRUCH studio to autorska pracownia architektury wnętrz działająca w zakresie projektowania wnętrz prywatnych oraz publicznych, założona w 2016 r. przez architekta inż. Katarzynę Bruch-Menz. BRUCH studio specjalizuje się w projektach wnętrz dla klientów indywidualnych i komercyjnych.

projekt: BRUCH studio, Katarzyna Bruch-Menz

zdjęcia: Zasoby studio

Czytaj też: Poznań | Mieszkanie | Wnętrza | Ciekawostki | Vintage | whiteMAD na Instagramie