Zaglądamy do wnętrza NO.5 w Sopocie. To multitap ze świetnym wystrojem

No. 5 to nowy multitap zlokalizowany w Sopocie. Można w nim spróbować rzemieślniczych piw oraz dań podanych w stylu kuchni tex-mex. Wnętrze lokalu zaprojektowali architekci z pracowni PB/STUDIO.

Serce całej przestrzeni stanowi liczący niemal 25 metrów długości bar o monolitycznym betonowym blacie, przy którym goście mogą spróbować regionalnych piw podawanych na 20 kranach. Dzięki centralnej lokalizacji baru architektom udało się wydzielić strefę z miękkimi siedziskami i niskimi stolikami – ta ostatnia znalazła się bliżej wejścia i funkcjonuje jako dzienna część „kawiarniana”. W dalszej części lokalu znajduje się strefa wieczorna, w której znaleźć można stoły ze zróżnicowanymi typami siedzisk oraz niewielką scenę, na której można organizować niewielkie koncerty.

Projektując wnętrze zespół PB/STUDIO postawił na uwypuklenie industrialnych elementów istniejącej tkanki budynku i zestawienie ich z bardziej eleganckim klimatem jasnego terazzo, wybarwionym na ciemno dębem oraz tapicerowanymi meblami. Palety materiałów dopełnia surowa blacha stalowa o charakterystycznym rysunku, z której wykonano okładzinę baru oraz jedną ścianę. Istniejąca konstrukcja stalowa została podkreślona kolorem głębokiego turkusu. Powtarzającym się motywem we wnętrzu jest geometryczny wzór koła wpisanego w kwadrat, który widoczny jest między innymi w przepierzeniach wykonanych z ciętych pustaków ceramicznych.


Projektowany lokal ma podłużny i wąski kształt, dlatego architekci zaproponowali powstanie otwieranej witryny frontowej oraz świetlika, który dostarcza światło dzienne do strefy zlokalizowanej w głębi. Przyglądając się wnętrzu warto zwrócić uwagę na detale, takie jak różne typy stołów i lamp oraz różne formy implementacji logo.


PB/STUDIO to autorska pracownia projektowa, którą prowadzą Jakub Piórkowski oraz Hanna Bialic. Pracownia powstała w 2011 r. i do dziś działa w Sopocie. Zespół doświadczenie zbierał realizując projekty o różnej skali, od wielkogabarytowych założeń architektonicznych i budynków po wnętrza komercyjne, prywatne oraz meble i produkty. Jakub Piórkowski jest absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej, a Hanna Bialic wykształcenie zdobyła na International School of Design w Kolonii oraz na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, gdzie obroniła dyplom na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa. 

źródło: PB/STUDIO

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły