Zamieszka tu kilkanaście osób. #DomZSerca dla pani Magdy już gotowy

Dom z serca to projekt realizowany przez Budimex we współpracy z kilkudziesięcioma innymi firmami. Jego celem była budowa nowego domu dla pani Magdy oraz jej dzieci. Ich rodzina to 16 osób i w starym domu brakowało im miejsca. Nowy budynek zbudowano w Wierzbicy pod Radomskiem. W piątek 26 marca odbyło się uroczyste przekazanie kluczy.

Motywem do zorganizowania akcji Dom z Serca była trudna sytuacja 16-osobowej rodziny Pani Magdy. W 2020 roku media zainteresowały się jej losem, ponieważ sąd zdecydował o odebraniu matce prawa do opieki nad jedenaściorgiem niepełnoletnich dzieci. Decyzja ta miała zapaść ze względu na trudne warunki mieszkaniowe. Prezes Budimeksu – Pan Dariusz Blocher, poruszony historią, postanowił pomóc rodzinie. W ten sposób narodziła się akcja Dom z Serca, w ramach której, przy współpracy ponad 20 firm, w Wierzbicy koło Radomska powstał przestronny dom.

Po intensywnych pracach Pani Magda i jej dzieci mogą wprowadzić się do nowego domu już w marcu. Realizacja tego projektu to gest serca i solidarności firm. Nie pozostały one obojętne na potrzebę niesienia pomocy. Kampania stanowi również inspirację dla innych organizacji do wspólnego udzielania wsparcia rodzinom w potrzebie.

Dzięki współpracy ponad 20 partnerów rodzina już wkrótce zamieszka w domu o powierzchni 220 m kw. Znajduje się w nim 9 pokoi z 4 łazienkami, dwiema garderobami. Dom został wykończony pod „klucz” i jest przestrzenią do życia, w której dzieci będą miały odpowiednie warunki do nauki i rozwijania talentów. Wyposażono go również w stałe szerokopasmowe łącze internetowe oraz nowe komputery i tablety.


W piątek 26 marca odbyło się uroczyste przekazanie kluczy do nowego domu. Na spotkanie zostali zaproszeni wszyscy partnerzy projektu, interesariusze i media regionalne. Podczas wydarzenia podsumowane i zaprezentowane zostały najważniejsze wydarzenia z budowy domu. Pani Magda wraz z całą rodziną została oprowadzona po nowym domu. Przewidziana była także część pytań i odpowiedzi dla mediów.

Budowa Domu z Serca dobiegła końca. Bardzo się cieszymy, że pomimo trudności związanych z pandemią udało nam się zrealizować projekt na czas. Pani Magda będzie mogła spędzić Święta Wielkanocne w nowym, komfortowym domu. Dziękuję wszystkim partnerom za ich zaangażowanie. Dzięki Wam mogliśmy razem odmienić los tej rodziny. Zachęcam inne firmy do podejmowania podobnych akcji wsparcia – podkreśla Dariusz Blocher, Prezes Zarządu Budimex SA

W imieniu całej mojej rodziny dziękuję Panu Prezesowi Budimeksu i wszystkim osobom, które były zaangażowane w budowę i wykończenie domu. To piękny gest. Nie możemy doczekać się dnia, w którym wprowadzimy się do naszego nowego domu – dziękuje Pani Magda, główna beneficjentka projektu Dom z Serca

Projekt ten traktujemy jako możliwość odmiany losu tej rodziny, jako szansę na to, żeby zyskali nie tylko przestrzeń do życia, ale także możliwość stworzenia rodzinnej atmosfery sprzyjającej rozwojowi i edukacji dzieci. Sytuacja rodzin wielodzietnych, przebywających często w trudnych warunkach życiowych i mieszkaniowych to problem społeczny na dużą skalę. Zachęcamy inne firmy, w tym te z branży budowlanej,  do podejmowania podobnych inicjatyw – dodaje Dariusz Blocher

W zespole siła, tak krótko można podsumować inicjatywę Budimeksu, który do tego wspaniałego projektu zaprosił wielu partnerów, w tym naszą firmę AkzoNobel. Dla nas projekty dla lokalnych społeczności to ważna część działań biznesowych. Ogromne gratulacje – udało się! Pani Magda i jej dzieci, razem z wiosną, rozpoczną nowy etap życia w kolorowym i przystosowanym dla tak dużej rodziny, domu. Życzymy im powodzenia i samych słonecznych dnin– Katarzyna Kowalczyk, Kierownik ds. Komunikacji w AkzoNobel

Za projekt architektoniczny budynku odpowiadają Danwood i Budimex. Więcej o historii całej akcji #DomZSerca przeczytacie na oficjalnej stronie www.domzserca.pl.

Czytaj też: Dom jednorodzinny | Renowacja | Cegła | whiteMAD na Instagramie

źródło: Budimex

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły