Zaprojektowali go przy lesie. Jednorodzinny dom z tarasem

Jednorodzinny dom z tarasem zaprojektowali architekci z pracowni TOYA DESIGN. Budynek osadzili tak, by domownikom umożliwić wypoczynek blisko przyrody.

Właściciele domu chcieli, aby budynek był otwarty na las, dlatego zdecydowali się na przeszklenie jednej ze ścian. Tak powstał piętrowy dom jednorodzinny z garażem o powierzchni użytkowej 217 m kw. Budynek ma prosty kształt. Symetryczna bryła z dachem dwuspadowym i kubikowymi wykuszami połączona została zadaszeniem z prostą bryłą garażu z tarasem. Ten ostatni osłonięty został wysuniętą częścią dachu.

Architekci z pracowni TOYA DESIGN zaproponowali osiowy układ parteru, z widokiem na ogród od wejścia, przez korytarz ze schodami, po salon. Strefa dzienna połączona została z kuchnią. To praktyczne rozwiązanie. Projektanci zastosowali więc bardzo czytelny podział funkcjonalny. Na piętrze zaprojektowano trzy sypialnie, garderobę, łazienkę i gabinet na antresoli nad salonem. Również na piętrze elewacja od strony ogrodu została całkowicie przeszklona.


Dużą część domu zajmuje dwustanowiskowy garaż. Jego powierzchnia to 52 m kw. Znalazło się tam również pomieszczenie techniczne. Budynek zdobi ciemna elewacja – dach i ściany pokryte zostały łupkiem włóknocementowym i deskami. W kontrze do czerni wybrano biały tynk, którym ozdobiono niższą część budynku.

Czytaj też: Dom jednorodzinny | Drewno | Elewacja | Szkło | whiteMAD na Instagramie

Dom z tarasem – źródło: TOYA Design