Adrian Fabian: Zaproszę wszystkich do świata ciszy, świata głuchych

Adrian Fabian studiuje Projektowanie Ubioru i Stylistę Mody w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie. Choć ma zaledwie 20 lat i od urodzenia głęboką wadę słuchu doskonale wie, co chce w życiu robić.

Edytorial jest dziełem grupy młodych ludzi, kochających modę, fotografię, sztukę i życie. Zawiera w sobie cząstkę młodego stylisty Adriana Fabiana, fotografki ze Szczecina Zuzanny ,,Zetjot” Czekaj i asystenta fotografa, Gabriela Łubieńskiego. Cała ekipa przed sesją praktycznie się nie znała, ale połączyła ich chęć tworzenia. Zuzanna Czekaj kieruje się w swoim życiu mottem ,,make art not war”, nie chce nazywać się fotografem, robi po prostu to, co lubi.

Cały edytorial zawiera w sobie cząstkę każdego ze współtwórców. Widać w nim miłość Zuzanny Czekaj do wielu stylów połączonych w niekonwencjonalny sposób, co umożliwiło powstanie całego set designu (wraz z pomocą Gabriela). Do tego ekstrawaganckie stylizacje autorstwa Adriana Fabiana (w ubraniach od RAG-clothes) wpasowują się idealnie w cały koncept.

Dla każdego z nas ten edytorial ma trochę odmienne znaczenie i to jest super, bo o to chodzi w modzie, czy tez fotografii. Dla Adriana jest to swego rodzaju przełamanie tabu na temat orientacji seksualnej, dla mnie jest to ukazanie siły i dominacji w inny sposób niż do tej pory było to utarte w społeczeństwie – powiedziała Zuzanna Czekaj.

Z kolei Adrian snuje plany swojego pokazu dyplomowego. Jak będzie wyglądać?

Nie będzie inspirowany tym, co zwykle: naturą, architekturą czy designem. Zainspiruję się sobą, swoją wadą i zaproszę wszystkich do świata ciszy, świata głuchych. Myślę, że będzie to przełomowe, a sam pokaz zjawiskowy – wyjaśnia młody stylista.

Photo: Zuzanna Czekaj
MUA: Katarzyna Bogucka
Hair: Małgorzata Gut Jałowiczor
Light: Łukasz Brodala
Stylist: Adrian Fabian
Assistant: Gabriel Łubieński
Models:
Aleksandra Jaroszek
Damian Gradecki
Kinga Mikos
Jakub Okrasa