Zatopiony w zieleni: w Poznaniu zbudują pierwszy taki budynek w Polsce

Drzymały 27 to kameralna inwestycja mieszkaniowa na poznańskim Sołacz. W bezpośrednim sąsiedztwie parku Wodziczki. Projekt wyróżniają duże ilości zieleni, które mieszkańcy będą mieć dosłownie na wyciągnięcie ręki.

Budynek zaprojektowali architekci z pracowni Ultra Architects. Pod koniec kwietnia obiekt otrzymał pozwolenie na budowę i wkrótce powstanie na poznańskim Sołaczu. Dzielnica kojarzona jest z zabudową willową oraz dwoma miejskimi parkami: Sołackim i Wodziczki. Całość wywodzi się z założenia urbanistycznego Josepha Stubena, który w początkach XX w stworzył ramy dzielnicy willowej wpisując ją w naturalne ukształtowanie terenu, przede wszystkim w malowniczą dolinę Bogdanki. Mimo różnych losów jakie były udziałem poszczególnych budynków – dzielnica zachowała klimat, którego istotą jest zabudowa wśród zieleni, zarówno naturalnej jak i świadomie projektowanej. Sołacz jest dzisiaj jednym z bardziej pożądanych i tym samym droższych adresów w Poznaniu.

Drzymały 27 to budynek projektu nagradzanej pracowni Ultra Architects i pierwszy w Poznaniu przykład „budynku-ogrodu”, którego tarasy zostaną obsadzone blisko sześcioma tysiącami roślin – bylinami, krzewami, a nawet drzewami. Kameralna inwestycja składa się z 15 apartamentów, mieszczących się na 6 kondygnacjach. Do każdego z nich przynależą charakterystyczne narożnikowe tarasy kształtujące strukturę budynku. Unikalną wartością projektu są żywe elewacje, które dzięki dobranym gatunkom roślin, będą zmieniać swój wizualny charakter wraz z porami roku.

Inwestor przygotował mieszkania o powierzchni od 49 do 120 m kw. Zaprojektowane zostały tak, by dzielić część sypialną od dziennej. Atutem mieszkań mają być wysokie przesuwne okna, które będą otwierać się na zielone tarasy.

Budowa rozpocznie się w maju tego roku. Jej zakończenie planowane jest na sierpień 2019 r. Inwestorem jest firma Ebest.