Zbiornik retencyjny zmieniają w miejsce do rekreacji. Tak to robi Gdynia!

Metamorfozę przejdzie teren zlokalizowany przy ulicy Wielkokackiej i 2 Morskiego Pułku Strzelców. Dawny zbiornik retencyjny stanie się częścią rekreacyjnego parku.

Inwestycję realizuje Gdyńskie Centrum Sportu, które ogłosiło przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej zagospodarowania terenu na Witominie w Gdyni. Otwarcie ofert ma nastąpić w pierwszej połowie stycznia.

Ta część dzielnicy ulega sporym zmianom. Po stworzeniu zbiornika retencyjnego i remoncie ulicy Hodowlanej oraz zagospodarowaniu terenu, miasto chce tu stworzyć nowoczesne miejsce z funkcjami do odpoczynku i aktywnego spędzania czasu. Niedaleko zlokalizowana będzie też pętla autobusowa obsługiwana przez elektrobusy.

Zbiornik retencyjny powstał w tym miejscu w 2020 roku. Jednak z nowego miejsca nie korzystali jeszcze mieszkańcy. Nowa infrastruktura ma to zmienić.

Kolejne zmiany zachodzące na Witominie są bezpośrednio związane z realizacją oczekiwań mieszkańców wyrażonych poprzez zwycięskie projekty w ramach gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego – mówi Joanna Ołownia, przewodnicząca Rady Dzielnicy Witomino.

fot. Marcin Mielewski/gdynia.pl

Chodzi o zwycięskie projekty z 2020 i 2021 roku. Zakładają one, po wyrównaniu i oczyszczeniu terenu, stworzenie nowoczesnej i bezpiecznej przestrzeni dla dzieci, młodzieży, dorosłych oraz osób z niepełnosprawnościami. Pierwszy dotyczy budowy nowoczesnego boiska piłkarskiego z syntetyczną trawą. Drugi zaś stworzenia parku zabawy i rekreacji m.in. z trampolinami, tyrolką oraz urządzeniami do sportów ekstremalnych skierowanymi do osób w każdym wieku. Jego autorem jest Pani Ewa Wiśniewska.

Zdecydowano się na połączenie pomysłów oraz ich rozbudowę o elementy wskazane przez Radę Dzielnicy, która dofinansowuje całość prac ze środków własnych w kwocie miliona złotych. Całość inwestycji wzbogacona zostanie o elementy małej architektury umożliwiające zorganizowanie pikniku na świeżym powietrzu – ławki, stoliki czy śmietniki.

Czytaj też: Gdynia | Ciekawostki | Sport | Meble miejskie | whiteMAD na Instagramie

fot. Marcin Mielewski/gdynia.pl

źródło: UM Gdynia