Zbudowali sobie willę przy Pacyfiku. Jest luksusowa, a te widoki…

Ta niezwykła, leżąca nad brzegiem Pacyfiku willa zaprojektowana została przez lokalne studio architektoniczne Bernardi + Peschard arquitectura.

Budynek znajduje się w Meksyku, zaledwie kilkanaście kilometrów od znanych na całym świecie plaż Acapulco. Swoimi rozmiarami jak i wyglądam przypomina bardziej luksusowy hotel niż dom jednorodzinny. Posiada aż 5 sypialni, które wraz z łazienkami tworzą niezależne budynki mieszkalne. Dodatkowo do dyspozycji mieszkańców przygotowano ogromny, otwarty na ogród i basen salon oraz bar i miejsce przeznaczone na organizację rodzinnych uroczystości.

Do domu przylega również prywatna plaża, która otoczona jest z obu stron niewielkimi skałami i tworzy urokliwą zatokę. Architekci w swoim projekcie postawili na lokalne i naturalne materiały takie jak: liście palmy, drewno egzotyczne, piasek i kamień.

Projekt domu jest swoistym hołdem dla tradycyjnej architektury tego regionu. Dobrym przykładem na zastosowanie miejscowych surowców jest posadzka, która wylana została z betonu zawierającego piasek z pobliskiej plaży. Dodatkowo projektanci nie zapomnieli o świetnej lokalizacji budynku. Okna w pomieszczeniach zaprojektowano tak, aby kadrowały jak najlepsze widoki. Całość robi ogromne wrażenie, a dzięki architektom z Bernardi + Peschard arquitectura właściciele przez cały rok mogą czuć się jak na wakacjach. Zazdrościmy.

zdjęcia: rafaelgamo

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły