Zbyt mała działka na ogród? Tutaj zbudowali go w centrum domu

Architekci z biura Spacefiction Studio przygotowali projekt przebudowy domu w miejscowośći Hyderabad w Indiach. W efekcie powstała modernistyczna willa z ogrodem w centralnym punkcie budynku.

Dom ma oszczędną formę. Ozdobnikiem w elewacji i wnętrzu są elementy o żółtym kolorze. Wykorzystany intensywny kolor dobrze komponuje się z bielą, szarym betonem oraz naturalną zielenią.

Centralną część budynku stanowi ogród z niewielką fontanną. Wokół niego architekci zaprojektowali strefę dzienną, w której domownicy wspólnie spędzają większość wolnego czasu. Strefy prywatne z sypialniami powstały na pierwszym oraz drugim piętrze. Zaprojektowany ogród został oddzielony od części mieszkalnej szklanymi ścianami, które można szybko rozsunąć. Dzięki temu ogród staje się integralną częścią wnętrza – jest dosłownie na wyciągnięcie ręki.


W całym projekcie uwagę przykuwają świetliki. W elewacji wykonano okrągłe otwory, które delikatnie przepuszczają niezbędne roślinom promienie słońca oraz gwarantują ciągły dopływ świeżego powietrza. 

źródło: Spacefiction Studio