Chcesz się rozerwać i miło spędzić czas? Ściągnij darmowe audiobooki pełne wersje ze strony Audioteki! Posłuchaj online za darmo!

W wolnym czasie można robić różne rzeczy, a szczególnie gdy jest ładna pogoda. Aktywne spędzanie czasu to sposób na oderwanie się od codzienności i poprawę samopoczucia. Można połączyć przyjemne z pożytecznym i na spacer czy jogging zabrać ze sobą audiobooka. To świetna okazja, by poszerzyć wiedzę z różnych zakresów, a dodatkowo możliwość posłuchania wielu książek za darmo. Co warto ściągnąć i posłuchać?

Co robić, gdy dopadnie Cię nuda?

Choć w ciągu tygodnia wiele osób ma mało czasu na nudę, to jednak zdarzają się chwile, gdy nic się nie chce robić i w takim momencie, najczęściej sięgasz po smartfona lub siadasz przed telewizorem. Zamiast tego możesz posłuchać bezpłatnie bestsellerów czy lektur, na które w szkole nie miałeś ochoty. Serwis Audioteka oferuje wiele ciekawych tytułów, które przypadną do gustu młodszym i starszym. Jeśli masz chęć na aktywność, to włóż słuchawki, włącz audiobooka i wybierz się na dłuższy spacer lub pobiegaj. Książki w wersji audio możesz zabrać ze sobą wszędzie, a dzięki dostępowi online do nowych tytułów masz możliwość pobierania i słuchania z każdego dowolnego miejsca i o każdej dowolnej porze. 

Jakie audiobooki można znaleźć, pobrać i słuchać za darmo?

Wybór darmowych audiobooków jest dość spory, a wśród nich znajdują się lektury, które są coraz chętniej czytane przez starsze pokolenie. Znaleźć można różne gatunki literackie, w tym fantasy, klasyki literatury pięknej, horrory, kryminały czy romanse. Pobierając audiobooki z Audioteki, korzystasz z legalnego źródła, a biblioteka jest imponująca. Jeśli chcesz zapomnieć o problemach, to sięgnij po literaturę obyczajową. Chętnie wybierane są książki fantastyczne, które przenoszą słuchacza w magiczny świat. Jeśli nie wiesz, czy konkretny tytuł przypadnie Ci do gustu, to posłuchaj bezpłatnego fragmentu i sprawdź, czy chcesz zgłębić daną tematykę. Darmowe audiobooki po polsku pełne wersje, które można znaleźć na stronie Audioteki, to doskonała okazja, by spędzić ciekawie czas, a także przeżyć fajną przygodę. 

Darmowe audiobooki po polsku pełne wersje, które można znaleźć na stronie Audioteki – książki z różnych gatunków literackich

Dzięki dobrodziejstwu, jakie daje Internet, miłośnicy literatury mogą słuchać książek za darmo. Całe audiobooki są dostępne na stronie https://audioteka.com/pl/collections. Wystarczy wejść, przejrzeć ofertę i wybrać autora lub tytuł, który wzbudzi Twój zachwyt. Dla młodzieży polecane są kolekcje science-fiction, a panie z pewnością chętnie posłuchają książek z gatunku literatury obyczajowej. Panowie wolą adrenalinę, a więc kryminały i thrillery będą doskonałym wyborem. Dla większej frajdy warto sięgnąć po audiobooki, które zostały zekranizowane. Najpierw jednak koniecznie posłuchaj, a dopiero potem obejrzyj film. To fajny sposób na ocenę własnej wyobraźni i możliwość spojrzenia na jedną książkę pod różnym kątem. 

Audioteka – kolekcja książek, które słucha się z zapartym tchem

W zaganianym świecie coraz więcej osób pragnie spokoju, ale i pozytywnych emocji, które pozwalają oderwać się od zwykłej monotonii. Słuchając audiobooków, wyobraźnia działa, dzięki czemu możesz na chwilę zapomnieć o wszystkim i wszystkich. Zanurzenie się w świat audiobooków, słuchanie przyjemnego głosu lektora i zaprzyjaźnianie się z bohaterami może być wielką frajdą i fajną rozrywką dla całej rodziny. Dlaczego nie usiąść wygodnie na kanapie w salonie i nie posłuchać wspólnie najpoczytniejszych autorów? W taki sposób można pokazać dzieciom, że są inne rozrywki niż smartfon czy gry. Dostęp do szerokiej oferty audiobooków za darmo pozwala poszerzyć kolekcję przeczytanych książek, a tym samym powiększyć swoją wiedzę z różnych tematów.

Słuchanie audiobooków – czy jest dla każdego?

Słuchanie audiobooków różni się diametralnie od czytania książki, choć oczywiście treść jest taka sama. Są osoby, które nie mogą się skupić na takim przyswajaniu treści i dla nich audiobooki nie są dobrym rozwiązaniem. Jeśli jednak nie próbowałeś, to ściągnij i posłuchaj, ale wybierz książkę, która Cię zainteresuje. Posłuchaj też głosu lektora i sprawdź, czy będzie Ci pasować. Może się zdarzyć tak, że damski głos będzie Ci odpowiadać lepiej niż męski oraz odwrotnie. Nie zrażaj się też, jeśli po pierwszej przesłuchanej książce nie będziesz do końca zadowolony. Może wybrałeś nie ten gatunek literacki lub po prostu fabuła Ci się nie spodobała. Słuchanie audiobooków to fajny sposób na odkrywanie i poznawanie nowych bohaterów i spędzanie wolnego czasu. Dodatkowo wiele książek audio jest dostępnych bezpłatnie, a więc nic nie tracisz, a możesz jedynie zyskać. 

Darmowe audiobooki po polsku pełne wersje, które można znaleźć na stronie Audioteki to propozycja dla wszystkich osób, które chcą rozwinąć swoją wyobraźnię i kreatywność. To także wsparcie pracy mózgu i wzbogacenie słownictwa, co szczególnie jest ważne w przypadku młodego pokolenia. Słuchaj audiobooków, by się odprężyć i powiększyć swoją wiedzę, a co ważniejsze poprawić swoje samopoczucie.