Zielona ścieżka przetnie teren targów w Poznaniu. To skrót do centrum

Realizacja inwestycji ruszy jeszcze w tym roku. Teren Międzynarodowych Targów Poznańskich przetnie zielona ścieżka, z której będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy. Dzięki niej szybciej będzie można przejść lub przejechać rowerem od ul. Śniadeckich aż do ul. Głogowskiej.

Przez dziesiątki lat teren Międzynarodowych Targów Poznańskich był szczelnie zamknięty dla mieszkańców. Oczywiście mogli z niego korzystać, ale będąc gościem organizowanych tam wystaw. Wkrótce to się zmieni.

Międzynarodowe Targi Poznańskie powoli otwierają swoje tereny na miasto. Za kilka miesięcy zielona ścieżka umożliwi szybsze przejście od Dworca Zachodniego PKP do parku Wilsona. Ścieżka jest więc kolejną “prozieloną” inwestycją realizowaną przez MTP. Wcześniej na terenie targów powstał otwarty plac Powszechnej Wystawy Krajowej. Plac ten służył między innymi do organizowania zimowego jarmarku. Plac ma jednak ograniczenia – zbudowany został na dachu parkingu, dlatego nie można tu posadzić wysokich drzew. Oprócz krzewów na placu mają zostać ustawione donice z mniejszymi drzewami.

Z kolei zapowiadana zielona ścieżka otwarta ma być jeszcze w tym roku. Ścieżka swój bieg będzie zaczynać od skweru przed centrum kongresowym, jej częścią będzie zejście równoległe do zielonego tarasowego miejsca wypoczynku. Nasadzenia pojawią się też blisko wiaty nad wjazdem od strony ulicy Śniadeckich. Projekt zakłada posadzenie tu wysokich drzew, które dadzą cień w słoneczne dni. Roślinność ma być zróżnicowana. Ścieżka będzie biec aż do placu PWK.


Dzięki realizacji inwestycji piesi i rowerzyści będą mogli poruszać się po Poznaniu łatwiej. Skróci się czas, który jest potrzebny na dojście do parku Wilsona czy dworca PKP. Zmiany powinni odczuć mieszkańcy Jeżyc i Łazarza. Plusem jest też redukcja betonowych powierzchni. Dziś sporej wielkości teren targów jest jak wielka wyspa ciepła. Skwery, place i zielona ścieżka mają sprawić, że cieplne zjawisko nie będzie tak doskwierało w upalne dni.

źródło: MTP (www.mtp.pl/pl)

Czytaj też: Poznań | Wystawa | Polska | Miasto | Zieleń | Modernizm | whiteMAD na Instagramie