przydomowe piwniczki

Ziemianki wracają do łask. Polska firma tworzy przydomowe piwniczki!

Przydomowe piwniczki coraz częściej pojawiają się w przydomowych ogródkach Polaków. Jest to alternatywny sposób przechowywania oraz uchronienia przed zepsuciem żywności, który nie potrzebuje energii elektrycznej. Statystyki pokazują, że Polacy marnują około 5 milionów ton żywności rocznie. Ekologiczne przechowywanie może to zmienić.

Pomysł przechowywania żywności jaki stosowano przed wiekami wskrzesiła firma Piwniczki.pl. W swoim portfolio marka ma kilka rodzajów piwnic ogrodowych, których wnętrza zaprojektowano w taki sposób, aby umożliwić optymalne przechowywanie żywności. Piwniczki mają też klimatyczne drzwi, dzięki czemu takie pomieszczenie można dobrze wkomponować w wystrój ogrodu.

Przedsiębiorstwo do budowy piwniczek wykorzystuje materiał odporny na wilgoć i starzenie się, jakim jest poliestrowo-szklany laminat. Tworzywo wykorzystywane jest również do budowy jachtów i innych jednostek pływających. Wytrzymałą konstrukcję opracowali inżynierowie firmy. Nowoczesna ziemianka jest szczelna i wytrzymała poprzez wykorzystanie utwardzanego poszycia. Całość może dodatkowo otrzymać wbudowany kanał wentylacyjny, co zapewni odpowiednią cyrkulację powietrza.

Przechowywana w takiej piwniczce żywność jest bezpieczna, producent wykorzystuje tylko atestowane materiały. Schody każdej z piwnic pokryte są antypoślizgową powierzchnią. Z uwagi na małe objętości piwnic, wnętrza zostały zaprojektowane tak, by jak najlepiej zagospodarować przestrzeń. Wykończenie na wysoki połysk ułatwia zachowanie czystości wewnątrz. Projektanci stworzyli system półek, które otaczają wewnętrzne ściany piwniczek i płynnie zmieniają się w stopnie. Wchodząc, do środka stąpamy po “półkach”.

Przydomowe piwniczki do budowy nie  potrzebują formalnej zgody. Obiekt traktowany jest jako element małej architektury. Nie ma fundamentów, dlatego może zostać przeniesiony w przyszłości w inne miejsce.

W sumie można wybierać z dwóch rodzajów ziemianek. Jedna z nich o nazwie „CoolCubby” jest piwniczką o kształcie kuli z nowoczesnym wystrojem oraz specjalnym miejscem do degustacji wina. Posiada drewniane półki, wentylację, oświetlenie LED, i izolowane drzwi, o których wyglądzie decydujemy w chwili zakupu. Przykładowo wymiary standardowej wersji wynoszą 390/280/320 cm. Ceny wahają się względem wymiarów i udogodnień między 52 470 złotych a 94 245 złotych. Powierzchnia: od 6,5 metrów sześciennych do 12 metrów sześciennych.

Drugim modelem jest piwniczka sklepieniowa. To klasyczna piwniczka ze schodami antypoślizgowymi, sklepieniami, która dzięki modułom może zmieniać swój wygląd. Jeśli potrzebujemy więcej przestrzeni do przechowywania, wystarczy powiększyć piwniczkę o kolejny moduł. Przykładowo wymiary pojedynczego modułu wynoszą 185/248/208 cm. Ceny wahają się względem wymiarów oraz ilości modułów między 16 200 złotych a 35 985 złotych. Powierzchnia w zależności od rodzaju pojedynczego modułu: od 5,3 metrów szcześćiennych do 15,8 metrów sześciennych.

Masa piwniczki typu “CoolCubby” wynosi od 500 kilogramów do 720 kilogramów, natomiast masa typu modułowego wynosi od 300 kilogramów do 730 kilogramów. We wszystkich rodzajach ziemianek maksymalna wysokość nasypu ziemi nad nimi to 100 centymetrów.

Czytaj też: Ciekawostki | Ekologia | Technologia | Zieleń | whiteMAD na Instagramie

Źródło: https://piwniczki.pl
Pracownia: https://piwniczki.pl
Zdjęcia: https://piwniczki.pl