Wieżowiec Złota 44 będzie dokończony! Pierwsi mieszkańcy wprowadzą się w 2016 r.

BI Development S.A. i Amstar podpisały umowę z firmą Warbud – jedną z największych firm budowlanych w Polsce, która przez ponad 25 lat działalności zrealizowała niemal 500 projektów. Spółka zajmie się realizacją i koordynacją prac wykończeniowych w ZŁOTEJ 44 – jednym z najwyższych i najbardziej luksusowych wieżowców mieszkalnych w Europie. Zgodnie z zawartą umową i harmonogramem prac, pierwsi rezydenci odbiorą apartamenty pod koniec 2016 roku.

Cieszę się, że po raz kolejny będziemy współpracowali z wykonawcą tak uznanym na rynku polskim. Rok 2016 będzie dla ZŁOTEJ 44 bardzo ważny. Budynek zostanie oddany do użytku. Zaprezentujemy reprezentacyjne lobby wieżowca, wyjątkowe piętro rekreacyjne i przekażemy apartamenty pierwszym mieszkańcom. Kontrakt z Warbudem to gwarancja, że wszystko odbędzie się w zakładanym przez nas terminie

– mówi Michał Skotnicki, Prezes BBI Development S.A.

Doświadczony i godny zaufania partner

W tym tygodniu Warbud wygrał także przetarg na budowę nowego gmachu Sejmu, dla potrzeb komisji sejmowych przy ul. Wiejskiej w Warszawie. Firma zatrudnia ponad tysiąc pracowników i zrealizowała niemal 500 projektów. Jest laureatem licznych nagród, m.in. otrzymała tytuły „Budowa Roku 2013” za realizację budynku Plac Unii w Warszawie oraz modernizację i przebudowę przedwojennego Teatru Capitol we Wrocławiu.

W ramach kontraktu z BBI i Amstar, Warbud zrealizuje wszystkie pozostałe do wykonania prace budowlane. W szczególności: wykończeniowe w lokalach mieszkalnych i przestrzeniach komunikacyjnych oraz zagospodarowanie terenów zewnętrznych. Skoordynuje również prace pozostałych podwykonawców.

Jestem dumny, że nasza firma przyczyni się do finalizacji ZŁOTEJ 44. Realizacja tej najbardziej luksusowej na polskim rynku inwestycji mieszkaniowej to duże wyróżnienie dla kierowanej przeze mnie spółki. Wniesiemy do projektu naszą wiedzę i doświadczenie, które zdobywaliśmy przez ponad dwie dekady funkcjonowania na rynku budownictwa komercyjnego i mieszkaniowego w Polsce

– mówi Włodzimierz Włodarczyk, Prezes Zarządu Warbud S.A.

Obsypany nagrodami Europejski wieżowiec

Udział firmy Warbud w realizacji projektu to już druga bardzo dobra informacja dla ZŁOTEJ 44 w tym miesiącu. 7 grudnia br. podczas uroczystej gali rozdania nagród International Property Awards w Londynie, projekt – jako najlepszy w Europie – zdobył główne nagrody aż w 3 kategoriach: Najlepsza Inwestycja Mieszkaniowa, Najlepszy Apartament, Projekt Wnętrz Apartamentów Pokazowych. ZŁOTA 44 jest pierwszą inwestycją z Polski, która na poziomie europejskim konkursu została laureatem aż w trzech kategoriach.

Nagrody, przyznane przez zespół 70 ekspertów z całego świata, potwierdzają wyjątkowy charakter wysokościowca i plasują ZŁOTĄ 44 w gronie najlepszych europejskich inwestycji. Przyszli mieszkańcy wieżowca będą mogli cieszyć się prestiżem i komfortem życia m.in. dzięki awangardowej architekturze, najwyższym standardom wykończenia wnętrz, światowej klasy udogodnieniom, spektakularnym widokom oraz innowacyjnym, ekologicznym rozwiązaniom.

 Jesteśmy zachwyceni z wygranej w International Property Awards w aż trzech różnych kategoriach. To dla nas ogromne wyróżnienie i potwierdzenie, że ZŁOTA 44 jest nie tylko najlepszą inwestycją mieszkaniową w Polsce, ale też jednym z najbardziej prestiżowych i wyjątkowych projektów w całej Europie. Międzynarodowe uznanie dla inwestycji powoduje rosnące zainteresowanie klientów z zagranicy, którzy według naszych szacunków będą stanowić 30% wszystkich mieszkańców ZŁOTEJ 44

– mówi Jeffrey Stonger, Wiceprezes Amstar.

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły