Zmień swoje meble IKEA PAX dzięki nadstawkom i fornirom marki QOOD

QOOD to marka powstała z pasji do sztuki, projektowania wnętrz i designu. Jej twórcy uświadamiają, jak wielki potencjał tkwi w meblach modułowych. Korzystając z gotowych rozwiązań firm meblarskich nie musimy iść na kompromisy. Dzięki rozwiązaniom QOOD, standardowe meble IKEA można modyfikować w taki sposób, aby jak najlepiej dopasować zabudowę do naszych potrzeb. To pierwsze takie rozwiązanie dostępne na rynku.

W dobrze zaprojektowanej przestrzeni każdy centymetr powierzchni powinien być dobrze wykorzystany. Jednak w projektowanych kuchniach czy łazienkach często można spotkać puste fragmenty, których wypełnienie modułowymi meblami nie było możliwe. Odpowiedzią na ten problem jest QOOD. Marka opracowała system specjalnych nadstawek, dzięki którym można zabudować puste przestrzenie między szafkami a sufitem. Nadstawki pozwalają stworzyć dodatkową przestrzeń do przechowywania, która po prostu będzie dobrze wyglądać. Rozwiązanie powinni docenić architekci wnętrz i pasjonaci dobrego wzornictwa – system ułatwia bowiem projektowanie przestrzeni “od a do zet”. Całość wieńczą unikalne fronty, których nie znajdziecie w standardowej ofercie IKEA.

Na przestrzeni lat pracując z meblami IKEA, przy ich montażu czy też w trakcie projektowania wnętrz, zauważyliśmy że nasi klienci szukają odważnych i niestandardowych rozwiązań. Postanowiliśmy więc uzupełnić sprawdzony system IKEA o szerszą ofertę frontów – tłumaczą twórcy marki.

Fronty QOOD dostępne są w kilkudziesięciu wersjach kolorystycznych. Ich wygląd udało się opracować dzięki współpracy z architektami wnętrz. Kolekcja frontów stanowi odpowiedź na potrzeby osób, szukających unikalnego wzornictwa. Fronty dopasowane są do systemów PAX, METOD i FAKTUM dlatego mogą być wykorzystane w zabudowie kuchennej, łazienkowej, w salonie, sypialni lub garderobie. Można też skorzystać z opcji CUSTOM, w ramach której fronty można dopasować do każdego mebla.

W ofercie dostępne są fronty laminowane w kilkudziesięciu kolorach. Fronty są miękkie w dotyku, matowe i łatwe w czyszczeniu. Laminat cechuje wysoka odporność na zarysowania i odciski palców. Warto zwrócić uwagę na fronty inspirowane naturą – to paleta drewnianych dekorów, w których atrakcyjnie wyeksponowano usłojenie. Ciekawie prezentują się też fronty fornirowane, które jako okładzina naturalna gwarantują niepowtarzalność koloru i usłojenia – to dobry wybór do minimalistycznych przestrzeni. Kolejną jest seria frontów akrylowych, które dostępne są w opcji matowej lub błyszczącej w przyjemnych, ponadczasowych kolorach.

Pragniemy być bliżej przyrody w każdym aspekcie życia, dlatego do naszej oferty coraz śmielej zaglądają kolory pastelowe, dodające uroku kuchennym aranżacjom. Są subtelne, działają kojąco i przede wszystkim wprowadzają świeży powiew wiosny! Zieleń z pewnością pomaga przełamać nudę i wyprowadza kuchnię z estetycznego banału. Drewno natomiast stoi u podstaw ponadczasowej elegancji. Niewątpliwie definiuje ono przestrzeń i sprawia, że wnętrze emanuje ciepłem i przytulnością – dodają twórcy QOOD.


Dzięki rozwiązaniom zaproponowanym przez markę QOOD można lepiej zaprojektować przestrzeń, nawet jeśli pomieszczenia mają nietypowy układ. W przypadku systemu METOD można zamontować szafkę zlewową o szerokości 50 cm, szafkę narożnikową z mniejszym frontem lub szafkę 45 cm nad zmywarką – to urozmaicenie, którego brakuje u producenta mebli.

Jak spersonalizować swoje meble? Wystarczy wybrać system IKEA, kupić i przywieźć do domu. Następnie ze strony QOOD.design należy wybrać front, wskazując kolor oraz wzór. W kolejnym kroku należy skonfigurować ich układ. W przypadku problemów podczas korzystania z konfiguratora można liczyć na pomoc ekspertów QOOD.

Marka QOOD chce uświadamiać, jakie możliwości stwarza korzystanie z mebli modułowych, dlatego na swojej stronie internetowej stworzyła “strefę wiedzy”, w której publikowane są poradniki odnośnie pomiarów, projektowania i montażu. Więcej informacji o możliwościach projektowych QOOD znajdziecie na oficjalnej stronie www.QOOD.design.

fot. fyfotografy, projekt: źródło: qood.design

Projekt: Karolina Zagański dla Browwar Nieruchomości

Czytaj też: Meble | Kuchnia | Wnętrza | Minimalizm | whiteMAD na Instagramie

Artykuł przygotowałem we współpracy z firmą QOOD.