Mieszkanie na Żoliborzu zaprojektowali architekci z pracowni Loft Kolasiński. Mieszkanie urządzono w domu typu bliźniak, który zbudowany został w 1936 roku.
To kolejna realizacja pracowni Loft Kolasiński, którą pokazujemy. Mieszkanie na Żoliborzu znajduje się w dwurodzinnym domu zbudowanym w 1936 roku. Projekt obejmował generalny remont wszystkich pomieszczeń, częściową przebudowę, adaptację poddasza na dodatkowe biuro z toaletą oraz montaż małej architektury w ogrodzie.
Zadaniem architektów było otwarcie przestrzeni i zintegrowanie salonu z kuchnią i jadalnią z zachowaniem historycznego charakteru mieszkania. Ściany pokryte zostały tradycyjnym tynkiem, a drewniana podłoga dokładnie odnowiona.
Wnętrze zyskało też oryginalne meble, które w znacznej mierze zaprojektowali architekci Loft Kolasiński: łóżko, lustra, komody, biurko, meble kuchenne i łazienkowe, garderoby oraz toaletki.
Stalowa stolarka drzwiowa oraz stalowe kratki wentylacyjne zostały zaprojektowane i wykonane na potrzeby realizacji. Ponadto w projekcie wykorzystano klasyczne meble, oświetlenie i akcesoria, wśród nich projekty takich twórców jak: Niels Otto Møller, Jean Prouvé, Verner Panton, Arne Jacobsen, Henning Koppel, Helmut Magg czy Patricia Urquiola – wymieniają autorzy projektu.
Do dekoracji ścian w salonie wykorzystane zostały kasetony, które zaprojektowała w 1972 roku para artystów: Jaroslav Otruba i Jiří Rathouský. Kasetony powstały jako dekoracja stacji praskiego metra. Na ścianie jadalni zawisły fotografie Erwina Olafa i grafika Bernarda Buffeta. Ściana na poddaszu została ozdobiona grafiką Ivana Sterzingera. W ten sposób powstało wyjątkowe i ciepłe wnętrze, w którym aż chce się przebywać!
Czytaj też: Wnętrza| Loft Kolasiński | Warszawa | Meble | Drewno
fot. Joel Hauck, źródło: Loft Kolasiński