Zwierzęta uratowane z Kijowa są całe i zdrowe. Poznańskie zoo pokazuje nowe zdjęcia!

Zwierzęta uratowane z Kijowa dotarły do poznańskiego zoo 3 marca 2022 roku, czyli nieco ponad tydzień po agresji Rosji na Ukrainę. Zwierzaki pochodzące z jednego z prywatnych azyli przebyły trudną, niebezpieczną i wyjątkowo stresującą drogę przez kraj ogarnięty wojną. Teraz są całe i zdrowe, a zoo w Poznaniu pokazuje najnowsze zdjęcia, na których widać uratowane zwierzaki. Wśród nich młode tygrysy! 

“Kochani, udało się! Wszystkie żyją! Ale odprawa trwa ósmą godzinę w mrozie- ludzie i zwierzęta wycieńczeni. Boimy się o starą tygrysicę, tygrysiątka i jednego lwa. Szybko przebiegła odprawa weterynaryjna, graniczny lekarz weterynarii, jesteśmy za to bardzo wdzięczni, natomiast pozostałe procedury… Nie jesteśmy w stanie opisać naszego zmęczenia i stresu. Czekamy aż wreszcie będziemy mogli ruszyć do Poznania.” – czytaliśmy w komunikacie na stronie poznańskiego ogrodu zoologicznego, który pojawił się 3 marca 2022 roku.

Do Poznania tymczasowo trafiło wówczas sześć lwów, sześć tygrysów, likaon oraz dwa karakale. Władze poznańskiego zoo dodają, że droga była wyjątkowo trudna, stresująca i długa, bowiem trzeba było ominąć strefy intensywnego bombardowania i ostrzału. 


Są symbolem ocalenia życia, którego wartość jest ogromna, szczególnie gdy na Ukrainie jesteśmy świadkami zbrodni wojennej, popełnianej na ludziach i zwierzętach. Dziękujemy wszystkim za wsparcie, trzymanie kciuków i wiarę, że ta wyjątkowa operacja zakończy się pomyślnie!” – napisała wówczas na facebooku Ewa Zgrabczyńska, dyrektor poznańskiego ogrodu zoologicznego.

“Poznajcie maluchy z Ukrainy, które udało się ewakuować z azylu niedaleko Kijowa.🐯 Część z nich wyjedzie wkrótce do azylów w zachodniej Europie, póki co możecie podziwiać je na wybiegu widocznym z chaty syberyjskiej w Zoo Poznań Official Site.😍 Chata będzie otwarta w godzinach 12-14, aby maluchy mogły się stopniowo oswajać.” – czytamy na oficjalnej stronie Zoo Poznań Official Site

Władze poznańskiego zoo zachęcają do udzielenia wsparcia finansowego, bowiem zapewnienie schronienia, wyżywienia i leków dla takiej ilości zwierząt to spory koszt.

Czytaj też: Poznań |  Ukraina  | Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie  | #SolidaritywithUkraine

źródło: Zwierzęta uratowane z Kijowa / Zoo Poznań Official Site
zdjęcia: Zwierzęta uratowane z Kijowa  Zoo Poznań Official Site