Zwierzęta z kijowskiego ZOO uratowane

Zwierzęta z kijowskiego ZOO uratowane. “Są już w Polsce, jadą do Poznania”

Zwierzęta z kijowskiego zoo są już bezpieczne. Dziś (czwartek, 3 marca) transport ewakuowanych zwierząt z kijowskiego ogrodu zoologicznego przekroczył granicę Polski z Ukrainą. Zwierzęta tymczasowo trafią do zoo w Poznaniu. 

Jak podkreślają przedstawiciele ogrodów zoologicznych z Polski i Ukrainy udało uratować się wszystkie zwierzęta. Ich stan jest dobry!

“Kochani, udało się! Wszystkie żyją! Ale odprawa trwa ósmą godzinę w mrozie- ludzie i zwierzęta wycieńczeni. Boimy się o starą tygrysicę, tygrysiątka i jednego lwa. Szybko przebiegła odprawa weterynaryjna, graniczny lekarz weterynarii, jesteśmy za to bardzo wdzięczni, natomiast pozostałe procedury… Nie jesteśmy w stanie opisać naszego zmęczenia i stresu. Czekamy aż wreszcie będziemy mogli ruszyć do Poznania.” – czytamy w komunikacie na stronie poznańskiego ogrodu zoologicznego

Do Poznania tymczasowo trafi sześć lwów, sześć tygrysów, likaon oraz dwa karakale. Władze poznańskiego zoo dodają, że droga była wyjątkowo trudna, stresująca i długa, bowiem trzeba było ominąć strefy intensywnego bombardowania i ostrzału. 


“Są symbolem ocalenia życia, którego wartość jest ogromna, szczególnie gdy na Ukrainie jesteśmy świadkami zbrodni wojennej, popełnianej na ludziach i zwierzętach. Dziękujemy wszystkim za wsparcie, trzymanie kciuków i wiarę, że ta wyjątkowa operacja zakończy się pomyślnie!” – napisała na FB Ewa Zgrabczyńska, dyrektor poznańskiego ogrodu zoologicznego.

Władze poznańskiego zoo zachęcają do udzielenia wsparcia finansowego, bowiem zapewnienie schronienia, wyżywienia i leków dla takiej ilości zwierząt to spory koszt.

Od kilku dni nasza redakcja solidaryzuje się z Ukrainą w obliczu wojny rozpętanej przez Rosję. Publikujemy treści wspierające Ukrainki i Ukraińców. Informujemy o ich twórczości, talentach, osiągnięciach i wsparciu płynącym z całego świata. Pełną listę artykułów wspierających Ukrainę w tych trudnych chwilach znajdziecie pod tagiem #SolidaritywithUkraine

Czytaj też: Poznań |  Ukraina  | Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie  | #SolidaritywithUkraine

źródło, zdjęcia: Zwierzęta z kijowskiego ZOO /  https://www.facebook.com/Zoo-Poznań-Official-Site-1475315479348773 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły