23-metrowa kawalerka w Poznaniu. Z okien widok na stare zoo!

23-metrowa kawalerka w Poznaniu powstała na poznańskich Jeżycach, które w ostatnich latach stały się jedną z najbardziej pożądanych lokalizacji na mapie stolicy Wielkopolski. Projekt wnętrza wykonali architekci z pracowni Mili Młodzi Ludzie, którzy otrzymali zadanie zaprojektowania dwóch kawalerek z przeznaczeniem na wynajem krótkoterminowy. Prezentujemy pierwszą z nich! 

23-metrowa kawalerka w Poznaniu to typowy small apartment design. Na zaledwie kilkunastu metrach kwadratowych kawalerki wygospodarowano box spełniający funkcję kuchni, przechowywania, sypialni i relaksu w części dziennej.

Biorąc pod uwagę bliskość starego poznańskiego zoo zdecydowano się utrzymać stylistykę wnętrza mocno nawiązującą do sąsiedztwa. Małpa nad lampa przypomina o widoku za oknem na Poznańskie zoo.


O architektach: 
Mili Młodzi Ludzie  to grupa projektowa, którą założyliśmy w 2012 roku. “Od tego czasu w naszym portfolio pojawiło się wiele realizacji wnętrz prywatnych – domów, mieszkań, kawalerek, a także projekty wnętrz użyteczności publicznej: m.in. piekarni z kawiarnią w Katowicach – Lokal Bakery, rewitalizacja zabudowań ośrodka rekreacyjnego Rusałka w Poznaniu, czy apartamenty na wynajem – Galeria w Poznaniu. Współpracujemy zarówno z klientami indywidualnymi, jaki i instytucjonalnymi.

Na listę naszych najnowszych osiągnięć możemy dodać projekt wnętrza Wydziału Konsularnego Ambasady Rzeczpospolitej Polskiej w Oslo oraz przestrzeni biurowej w Royal Wilanów w Warszawie. Aktualnie poszerzamy zakres naszej działalności o architekturę kubaturową. Jesteśmy w trakcie opracowywania projektów domów. Startujemy także w konkursach urbanistycznych.

Mamy na swoim koncie także projekty produktów, takich jak system oświetlenia biurowego, wiele rodzajów mebli oraz lamp. Powstawały one zwykle na potrzeby konkretnych realizacji, aby wpisywały się one w kontekst zastanej przez nas przestrzeni. Dobra znajomość materiałów pozwala nam na tworzenie autorskich rozwiązań, idealnie dopasowanych do wymagań inwestora. Staramy się zawsze wykorzystać wszystkie zastane atuty przestrzeni. Odkrywamy naturalne materiały i elementy budynku, adaptujemy stare meble właścicieli, wykorzystujemy walory krajobrazu.” – mówią architekci z Mili Młodzi Ludzie 

Czytaj też: Poznań | Wnętrza | Architektura | Polscy projektanci

źródło: materiał prasowy / Mili Młodzi Ludzie 
zdjęcia: Pion Studio 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły