Apartament w kamienicy z 1920

Apartament w kamienicy z 1920 r. po totalnej metamorfozie

Apartament w kamienicy z 1920 roku zaprojektowany przez pracownię Loft Kolasiński znajduje się w Międzyzdrojach. Zespół projektantów miał za zadanie stworzyć jasny i przestronny apartament w przestrzeni przedwojennej kamienicy.

Architekci przygotowali projekt przebudowy wnętrza oraz zaproponowali meble stworzone dokładnie dla tego mieszkania. Projektanci z biura Loft Kolasiński sami zaprojektowali łóżka, stoliki nocne, stół, komodę, ławki i niewielki stolik w łazience. W jasnym wnętrzu znaleźć też można klasyczne meble, elementy oświetlenia i dekoracje, między innymi Arne Jacobsena, Georga Nelsona, Svante Skogh i Tobiasa Grau.

To nie jest pierwsza tego typu realizacja biura. Loft Kolasiński specjalizuje się w gruntownej renowacji wnętrz prywatnych i publicznych. Ich znakiem rozpoznawczym są starannie dobrane dodatki. 

Szczególną estymą darzymy przedmioty powstałe w okresie pomiędzy latami 20 a 70-tymi ubiegłego wieku. Stąd, w projektach często wykorzystujemy wyjątkowe meble, oświetlenie, ceramikę, grafiki, kilimy, dywany vintage. Pozyskujemy je na aukcjach i od zaprzyjaźnionych kolekcjonerów z całej Europy. Przy renowacji mebli szczególną uwagę zwracamy na zachowanie ich oryginalnego charakteru – tłumaczą architekci.

Apartament w kamienicy z 1920 roku zrealizowany w Międzyzdrojach będzie dostępny dla wszystkich. Mieszkanie będzie można wynająć na doby.

Czytaj też: Polska | Architektura | Wnętrza | Zabytek | Minimalizm

zdjęcia: Joel Hauck (joelhauck.com)